Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mayıs '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
1365
 

Asla yalnız değilsin !!....

Asla yalnız değilsin !!....
 

Asla yalnız değilsin !!... Asla yalnız yürümeyeceksin !!!!....
Çok yalnızım’ dedi. “Asla yalnız değilsin.” dedim. Dinlemedi. “Yalnızım. Hem de yapayalnız” diye yineledi. O’ nu tanıyorum. Çok iyi tanıyorum. Çok iyi tanıdığım içindir ki, bana bu itirafı yaptı.

Yalnızlığını anlatırken gözleri doldu. Gözlerini benden kaçırmaya çalıştı, beceremedi.

“Derdimi kendime anlatıyorum, küçük mutluluklarımı ancak kendimle paylaşıyorum. Öylesine yalnızım ..” Gözlerini artık benden kaçırmıyordu, göz pınarlarından süzülen yaşlar yanağını ıslatıyordu. Konuşmayı denedim. Beceremedim. Arkadaşım, o çok iyi tanıdığım arkadaşım, o dev gibi adam, mini minnacık olmuştu. Yalnızlığı O’nu ezip bitirmişti. Elinin tersiyle gözlerini sildi. Çok iyi bildiğim hayatını anlatmaya başladı; sonra aşklarını, en sonunda en büyük aşkını...

Sevdiğini, çok sevdiğini anlattı. Ama o çok sevdiği bile, O’nun yalnızlığını gidermiyordu. Kim bilir belki de böylesine aşık olduğu için kendini yalnız hissediyordu. “ Yalnızım. Hem de yapayalnız” diye inledi. “ Dur bir dakika” diye bağırdı. “ Dur da dinle...”

Olmaz ama, olmuş işte. Adamın biri rüyasında Tanrı’ yı görmüş.

Olmaz ama, olmuş işte. Adam güya Tanrı’ yla bir kumsalda yürüyormuş.

Olmaz ama olmuş işte. Adam Tanrı’ yla kumsalda yürürken bir yandan da bütün hayatı bir film şeridi gibi gözlerinin önünden geçiyormuş.

Olmaz ama olmuş işte. Adam, o film gibi izlediği hayatında, kumsalda iki çift ayak izi fark etmiş. Biri kendinin ki, diğeri tanrının ki. Adam bakmış ki, hayatının hemen her döneminde kumsalda iki çift ayak izi var. Ama ne zaman ki başına olmadık işler geliyor, ne zaman ki hayatı kötüye gidiyor, kumsaldaki ayak izlerinden biri kayboluyor.

Olmaz ama olmuş işte. Adam tanrıya sormuş: “Tanrım” demiş, “ben hep yanımda olduğunu düşünürdüm. Oysa ayak izlerine bakınca anlıyorum ki hayatımın en kötü dönemlerinde sen yanımda değilmişsin... Beni yalnız bırakmışsın.”

Olmaz ama olmuş işte. Tanrı, “bunu nereden çıkartıyorsun?” diye sormuş. “Ayak izlerinden” diye yanıtlamış adam. “Kumsalda hep iki çift ayak izi var. Ama hayatımın kötü dönemlerinde ayak izlerinden biri kayboluyor...”

Tanrı yanıtlamış:

“O gördüğün tek ayak izi bana ait olan. Senin kendini kötü hissettiğin, yalnız kaldığını düşündüğün o dönemlerde seni kucağımda taşıdım. Onun için kumsalda tek ayak izi var... O da bana ait olan.

Arkadaşım sessizce doğruldu. Gözleri, gözlerimin içindeydi. “Yalnız değiliz değil mi?” diye sordu, “Hiç yalnız kalmadık, kalmayacağız?”

“Asla” dedim. “Asla yalnız değiliz... Hiçbir zaman yalnız yürümedik, yürümeyeceğiz.

EVET ASLA AMA ASLA YALNIZ DEĞİLİZ............

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsana verilecek en büyük cezadır yanlızlık. Bazen dostlar yetmez bazen inanmak yetmez tek başına savunmasız olduğunu hissetmek çok kötü yaralar insanı. Yarayı saracak dostun varsa ne ala yoksa tek başına ne kadar sarabilirsen. :)))

Gülsün Tüylüoglu 
 03.06.2007 20:57
Cevap :
SEVGİLİ GÜLSÜN İnsan ne kadar yalnızlığa mahkum olsa da inan ki hiçbir zaman yalnız değildir TEŞEKKÜR EDERİM....  05.06.2007 10:00
 

Yalnızlık, hem sevdiği hem de böyle güzel dostları olunca nasıl hissedilebiliyor anlayamadım doğrusu...

sessiz-çığlık 
 31.05.2007 20:31
Cevap :
SEVGİLİ ÇIĞLIK İnsanın ne kadar değerli dostları olursa olsun, insan kendini yalnız hissedebilir, o kadar çok psikoloji okuyorum ki insanların gözlerinin içine bakmam yetiyor, anlayabiliyorum içindekilerini, sebebi ne olursa olsun yalnız hissedebiliyor insan kendini, fakat o kadar eminin ki ne kadar yalnız da olsak asla yalnız değiliz aslında TEŞEKKÜR EDERİM......  01.06.2007 9:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 293
Toplam mesaj
: 36
Ort. okunma sayısı
: 4486
Kayıt tarihi
: 10.03.07
 
 

Muhasebeciyim. Hep yazmak istedim fakat içimdekileri yazıya dökemiyorum. Bu ana kadar hiç denemed..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster