Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Haziran '22

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

Ata Bağlarından Özgürleşmek

Atalardan DNA yoluyla aktarım olduğunu hem ruhsal bilgi olarak hem de bilimsel bilgi olarak biliyoruz. Özellikle travmaların ve ürettiği kırılganlığın nesil geçişliliği sıkça çalışılıyor. Sadece hayatta olanlar değil hayatta olmayan atalarımızın enerjisi de DNA içindeki kayıtlardan dolayı bizimle olmaya devam eder. Bugün dünyada olmamıza aracı olan tüm ataların hikayeleri, yaşadıkları, yaşamadıkları, yaşayamadıkları, nesilleri sürdüğü sürece aktif bir şekilde dünyada duruyor. Ruhları bu dünyadan ayrılmış olmasına rağmen yarım kalan ve tamamlanan tüm hikayelerin enerjisi yaşayanlara miras oluyor.   

  

Bu enerjiler hayatımızda görünen ya da görünmeyen etkilere sebep olabiliyor. Tamamlanmış hikayeler destekleyici miraslar olarak yerini ve anlamını bulabilirken yarım kalan hikayelerin enerjileri tamamlanma isteğiyle hayatlarımıza akarak yolumuzu biraz zorlaştırabiliyor. Tüm ata hikayelerini öğrenmek ve bilmek mümkün olmayabilir. İnsanlık tarihi göç, sürgün, kayıplar, savaş, cinayetler, haksızlıklarla dolu. Tabii ki sayılabilecek güzel şeyler de var fakat biz burada yolumuzu zorlaştıranlara odaklanıyoruz. Büyük geçmişte hem bunlara maruz kalmış hem de maruz bırakmış bildiğimiz ve bilmediğimiz atalarımız mutlaka vardır. Bu tip ata bağlarını keşfetmek ve dönüştürmek için Aile Dizimi, Aile Draması gibi tekniklerden destek alabilirsiniz. Atalarla bağların nasıl kurulduğunun ve kişinin hayatında ne şekillerde görünür olabileceğinin yaşanmış örneklerle anlatımını “Yaşamın Gizli Sözleşmesi” kitabımda bulabilirsiniz.   

  

Hayatınızda birçok çabaya rağmen olmayan, tamamlanmayan, ilerlemeyen konular varsa aşağıdaki cümleleri sakin zamanlarınızda içinizden geçirip özgürleşmeyi yapabilirsiniz.   

  

“Sevgili atalarım, varlığınıza saygı duyuyor, hepinizi onurlandırıyorum. Yaşamlarınızda olan, olmayan, olamayan her şeyi affediyorum. Sizin sebep olduğunuz tüm negatif hikayeler için payıma düştüğü oranda af diliyorum. İçinizde hayır dua almayan, ah, beddua alan, lanet okutanlarla bağlarımı kesip hayır dua alanlarla bağ kuruyorum. Yarım kalan enerjilerin varlık alanında tamamlanmasına niyet ediyorum. Yolumu kaderimi ayırıyor, sevgi, saygı, kazanç, sağlık, güven, huzur içinde olmayı seçiyorum. Lütfen beni hayata teslim edin.”   

  

Bu çalışmayı dilediğiniz kadar yapabilirsiniz. Yolunuz açık, yaşamınız, kalbiniz, aklınız aydınlık olsun.   

 

Hayatın yol göstericiliğine inanın. 

Yaşamınızın bereketle ve bollukla eşleşip birleşmesine niyeten, 

Şifa olsun, 

Ebru Demirhan 

www.ebrudemirhan.com 

@ebrudemirhan.ytm 

 
Toplam blog
: 178
: 43
Kayıt tarihi
: 30.10.18
 
 

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İlkokul Öğretmenliği, Sosyoloji bölümü lisans ve Psikol..