Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '16

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

Atatürk Havalimanında 3 canlı bomba

Atatürk Havalimanında 3 canlı bomba
 

 
Dün akşam Atatürk Havalimanında teröristler ( 3 kişi ) şimdilik 42 kişinin ölümüne, 250 yi aşkın kişinin yaralanmasına neden olan bir saldırı gerçekleştirdiler. Son bir yıl içinde sayısını hatırlayamayacağımız olaylardan birini yaşadık. Sanırım bu son olmayacak. Canımız yanıyor, içimiz sıkılıyor. Türkiye son yılların en moral bozucu günlerini yaşıyor. 70 li yıllardaki anarşili günleri geri bırakacak vahim günler yaşıyoruz.
 
Önceki olaylar sonrası gibi kınamalar, yasaklamalarla geçiştiriyoruz. Ekonomimiz, turizmimiz ve dolaylı sektörler zor durumda, belirsiz bir geleceğe sürükleniyoruz. Karanlık günlere gidişimiz devam ediyor. Moralinizi bozmak istemem ama, hiçbir önlem göremiyorum. Ülkemiz başarısız bir yönetimin girdabında tipik bir Ortadoğu ülkesi olma yolunda.
 
Avrupa Futbol Kupasında başarısız olduğumuzda gösterdiğimiz tavrı neden gösteremiyoruz.
 
CHP, HDP ve MHP'nin saldırının araştırılmasına ilişkin önerge vermiş, AKP'nin oylarıyla reddedilmiş. Mantığımız yorumlayamıyor. Olacak iş değil. İş işten geçmeden, daha fazla canlar kaybedilmeden, ekonomik krizden iflaslar daha çok artmadan bir şeyler yapılmalı. Demokratik kurallar çerçevesinde, demokratik yollarla kararlar alınmalı, hep birlikte bu olumsuzluklar sıyrılmalıyız. Umudumuz her geçen gün eriyor.
 
Geçen ay Belçika’da da benzer bir saldırı oldu, yetkililer sorumluluk gereği istifa ettiler. Çünkü bu kaybedilen canların bir sorumlusu olmalı, hesabını vermeli. Kınama ile bu işler düzelmez. İstihbarat teşkilatı iyi çalışmalı, meclis topyekün bir olup bu başımızdaki beladan bu ülkeyi kurtarmalı.
 
AKP, istikrarlı bir hükümet, bu terör olaylarını bitirir diye oy istedi. Ve o oyu aldı. Ne oldu? Bir şey değişmedi. Demek ki istikrar tek başına yetmiyormuş.
 
Turizm, Rusya krizi, terör olayları nedeniyle berbat durumda. Bu tür olaylar turizmimizi tamamen bitiriyor. Kim ister, patlamaların olduğu bir ülkede tatil yapmak. Gezginler; sakin, güvenli, yer isterler. Lübnan’da, Mısır’da, Suriye’de tatil yapmak ister misiniz? Uzun yolculuğunuzda İstanbul’u transfer için kullanmak ister misiniz?
 
Fazla lafı uzatmak istemiyorum, siz benim ne demek istediğimi anlıyorsunuz.
 
Son olarak önümüzdeki günlerde başımıza yeni dertler açacak bir gelişmenin altını çizmek istiyorum
 
Hükümet; Yargıtay ve Danıştay'ın içini boşaltarak tam uyumlu yüksek yargıyı oluşturacak yasa tasarısını Meclis'e sunmasının ardından Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısı sırasında Meclis’te Danıştay Kanunu hakkında görüşmeler yapılmış. Meclis, terör saldırısını yalnızca kınamakla yetinmiş.
 
Toplam blog
: 487
: 1730
Kayıt tarihi
: 01.04.07
 
 

1965 İstanbul doğumluyum. İTÜ Elektrik mühendisliğinden mezun oldum. Özel sektörde Kalite Bölümünde..