Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Temmuz '18

 
Kategori
TV Programları
 

ATV'den İzleyicilere Kocaman Ailem Eziyeti!

ATV'den İzleyicilere Kocaman Ailem Eziyeti!
 

Yaz sezonu son yıllarda görülmemiş derecede vasat geçiyor. Haziran ayını geride bırakmamıza rağmen hala yazı doldurabilecek bir dizi, program ya da yarışma ile karşılaşamadık. Bol tekrarlı, bol filmli ve TRT1'de yayınlanan Dünya Kupası dışında oturup takip edebileceğiniz bir şeyin olmadığı bir televizyon akışı içerisinde gelip gidiyoruz.

Bu sıkıcı ortamın diğer nedenlerinden bir tanesi olan tekrar konusunda bir şeye değinmek istiyorum.

ATV'nin geçtiğimiz sezonlarda Kanal D'nin sergilemiş olduğu, daha sonra FOX'un bayrağı devraldığı yeni başlayan diziyi tekrar tekrar verme stratejisi izleyici kusma noktasına getirdi.

Oyuncu kadrosunda Levent Ülgen, Zeynep Gülmez, Özlem Türkad, Ayşe Yalçın, Aksel Bonfil, Çağrı Çıtanak, Özge Özder, Necmi Yapıcı gibi isimlerin yer aldığı Kocaman Ailem perşembe günleri yayınlanan ve yalnızca 4 bölümü ekrana gelen bir dizi. Ancak ATV'yi ne zaman açsak, Kocaman Ailem'in bu 4 bölümünden herhangi biriyle karşılaşıyoruz. Sanırsanız 90-100 bölümü var.

Haftanın muhtelif gün ve saatlerinde Kocaman Ailem'in 4 bölümlük dev kitlesinden bir kuple izliyoruz.

Yani o kadar tekrarını verilebileceğiniz iş varken, elinizde neredeyse 25 yıllık bir dizi geçmişi varken neden bir diziyle ekranı doldurmaya çalışıyorsunuz? 

Ben bunu her yaz söylüyorum. Yapın bir nostalji kuşağı, hem izleyiciye değişik bir şey sunun hem de dikkat çekerek iz bırakın. 

Bunu düşünmek çok zor olmamalı. Reyting almaz diye düşünüyorsanız, aman korkmayın. Gelinim Mutfakta diye bir şey reyting alıyorsa, tarihte iz bırakmış bir dizi reytingsiz kalmaz yani.

Süper Baba, İkinci Bahar, Yeter Anne, Asmalı Konak, Sıcak Saatler gibi efsane işlerin yayınlandığı bir kanal bunu nasıl akıl etmez hayret verici vallahi billahi.

Yeni bölümünün yayınlandığı günde dahi lider çıkamayan Kocaman Ailem'in ATV tarafından bu kadar sömürülmesine, suyunun çıkarılmasına isyan ediyorum. 

İzleyiciyi salak sanmak çok yanlış bir strateji sevgili kanal yöneticileri.

Sonra tekrar manyağı yaptığınız dizinin yeni bölümünü de kimse izlemiyor işte.

Aman dikkat yani.

 

Anıl Koldaş

 

NOT : Bu yazının Milliyet Blog sayfası dışında başka bir sayfada farklı ya da aynı isimle kullanılması, yayınlanması yasaktır. Lütfen bu yazıyı haberim olmadan başka bir sitede yayınlamayınız! Aksi takdirde yasal yollara başvuracağımı bilmenizi isterim. İyi okumalar!

 
 
Toplam blog
: 670
: 3634
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..