Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '07

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
530
 

ATV-Sabah yazıları 1: Kasım ayındaki ATV-Sabah ihalesi çok katılım var diye ertelenmemiş miydi?

ATV-Sabah yazıları 1: Kasım ayındaki ATV-Sabah ihalesi çok katılım var diye ertelenmemiş miydi?
 

Kasım ayında ATV-Sabah ihalesi çok fazla katılım olduğu için ertelendiği açıklaması TMSF başkanı tarafından yapılmıştı. Biz de bunu olumlu karşılamıştık. Ne güzel, daha çok katılım olacak ve doğru bir satış yapılacak diye. Aradan bir ay geçti ve bugün satış yapıldı ve yalnızca 1 grup katıldı ve satın aldı.

Bir ay önce çok katılım var diye ertelendiğinde daha da çok katılım olsun diye bu ertelemenin yapıldığını düşünmüştüm. Meğerse katılım çok diye, yani az katılım olsun diye erteleme yapılmış! İstenilen gerçekleşti ve TEK KİŞİLİK İHALE yapıldı.

Bir ay önce çok katılım var diye ertelenmişse bugün de az katılım var diye ertelenmesi düzgün düşünen herkesin beklentisiydi ancak bir erteleme olmadı.

1 Nisan’dan başlayan ve bugün kısmen noktalanan ATV-Sabah’ın elkonulma ve satış süreci Cumhuriyet tarihimizde hiç görmediğimiz bir olaydır. Uzun yıllar sonra yazılacak tarihimizde ekonomik açıdan olmasa bile siyasi açıdan çok önemli bir dönüm noktası olarak yeralacaktır.

Olay bugün kısmen noktalandı, şimdi Rekabet Kurulu ve TMSF’yi büyük bir görev bekliyor. Bu gölgeyi kaldırmak için bu satışı iptal etmelerini bekliyorum.

Son olarak TDK Sözlüğünden bir tanım vermek istiyorum:

İhale: İş, mal vb.ni birçok istekli arasından en uygun şartlarla kabul edene verme, eksiltme veya artırma.

Ankara, 5 Kasım 2007

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dediğiniz gibi bir ay önce müracaat fazlalığı nedeniyle ertelendi ise ki hiç mantıklı gelmiyor, öyle olsa idi rekabet kızışır daha iyi fiata giderdi. Haydi ertelendi diyelim. Geçen ay müracaat edenler ihale gününü mü bilmiyorlardı, yoksa hepsine tehdit mektupları gönderilmiş, eşleri, çocukları kaçırılmış, fabrikalarına iş yerlerine bomba falan mı konmuştu. Ki; İhaleye gelememişlerdi. Benim görüşüm ise bir ay önce kimse müracaat etmedi, yapılan şişirme, müşteri kızıştırmak, müracaat edilmesini sağlamak ve arttırmaktı. Bu ise ancak Çalık grubunu kandırabildi. Aksi halde işe yarar bir yatırım olsaydı Aydın Doğan hiç birine bırakmazdı. Selam ve saygılar.

akar 
 06.12.2007 14:42
 

TDK sözlüklerini falan boşuna kurcalamışsınız. Artık öyle değil! Her sözcüğün anlamı artık AKP'ye göre anlamlaştırılacak!.. Sizin dediğinizden yola çıkarsak adrese teslim ihale. Akpınar-Alasya ikilisinin bir tarihte bir parodisinde soru: "Kış günlerinde sobanın yanında yatar, miyav miyav der, nedir bu hayvan?" Aylardan beri sobanın yanında yatan Çalık'ı tarif ediyorlardı...Bu sonuç medya ayağınında tamamlanması, şer'i düzenin. Tam ayrıntıyı bilmiyorum ama aynı grubun yayın dağıtım şirketi de dahil se bu satışa, bir taşla vurulan kuşa çetele tutmak gerekecek. "Aaa kuşa bak!" taktiğiyle devam ediyorlar. Dağıtım şirketi Cumhuriyet'i de dağıtıyor. Cumhuriyet'e de 40 katır, 40 satır seçeneği kalacak o zaman. TMSF den beklediğiniz iptal kararı çok ahlaki olur o zaman, sanmıyorum!.. Selam ve saygılar. H.H.Dulun

Hasan Hüseyin Dulun 
 06.12.2007 9:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2405
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster