Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mart '21

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Baharda cilt bakımı

İlkbahar da cilt sorunlarını giderme

İlkbahar da cilt sorunlarını giderme ve yenilenmenin zamanı geldi

Kış aylarından geri kalan kuru, nemsiz, matlaşan cilt yapısını peeling ile tazeleyin. Güneşli günler gelmeden sivilce akne izi, pigment lekeleri ve kırmızı görünümlü kılcal damarlı cilt sorunlarını giderin tedavinizi tamamlayın.

İlkbahar da cilt sorunlarını gideren yöntemler

Kuruyan matlaşan cilt peeling ile pürüzsüzleşir

Baharın gelmesi, cilt ve vücudumuzda değişiklikler gösterir. Kış aylarında kapalı ortamlarda daha fazla kaldığımızdan dolayı ve soğuk havanın etkisi cildimizi kurutur, nemsiz bırakır mat ve solgun görünüme neden olur. Bu cilt sorunlarını giderip kusursuz güzel bir cilt görünümü kazanabilirsiniz.

Biyolojik peeling yöntemi: Biyolojik peeling, cildi yenileme amacıyla  cilt soyma yöntemidir. Amaç ciltteki mat ve kalınlaşmış görünümlü ölü deri tabakasının atılıp atltan sağlıklı, canlı bir cilt görünümü kazandırılır.

Yapılandırılırma yöntemi: Mask powder, derin okyanuslardan elde edilen kırmızı, kahverengi yosunlar cilde nem depolama özelliğine sahiptir ve cildi canlandırarak mat görünümü giderir. Ayrıca vitamin C ve Hyaluron saure etken madde içeriği ile cildi pürüzleştirir, cildin nem dengesini koruyan maskedir.

Kırmızı görünümlü kılcal damarlı cilde Oxy terapi

Oxy terapi yöntemi: Oksijen cilt ve vücudun tüm hücrelerinin ihtiyaç duyduğu vazgeçilmez bir maddedir. Oksijen terapi yönteminde özel capillary serum ve saf oksijen epidermisin alt tabakasına nüfuz edilir, aktif serum basınçlı oksijen uygulaması sayesinde ciltte depolanır ve etkileri hemen görülür uzun süre kalıcıdır. Bu basınçlı oksijen uygulaması sayesinde kırmızı görünümlü kılcal damarlı cilt için yepyeni bir yaşam, ciltte canlılık, kırmızı görünüm solmuş ve ince kılcal damarların geri çekilmiş tazelik meydana gelir.

Yapılandırma: Mask capillary, özellikle hassas kılcal damarlı cilt tiplerinde cildi rahatlatan, kırmızı kılcal damarlı görünümlü ciltlerde, kırmızı rengi solduran cildin tabii görünümünü sağlayan, cildi yapılandıran yoğun bakım maskesidir.

Yazdan önce pigment lekeleri, akne, sivilce izlerine de Diamant Micro Dermabration ile vedalaşın

Derinin en üstünde bulunan tabakayı yüzeysel ve aşamalı soymaya yönelik bir yöntemdir.Bu işlemde cilt yüzeyine temas eden micro kristaller yumuşak bir soyma işlemi yapmakta, ölü deri hücreler ve deri atıkları cihazın vakum sistemi tarafından emilmektedir. Cildi zedelemeden lekelerin giderilmesi, akne, sivilce izlerin düzelmesi amacıyla uygulanır. Alttan canlı ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. Bu sayede cilt tazelenir, canlanır ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olur.

Yapılandırma: Ultrashall yöntemi, özellikle diamant micro dermabration sonrası cildi tekrar yapılandırma amacıyla uygulanan yöntemdir. Ultrashall uygulamasında metal yuvarlak şekilde olan cihaz lokal olarak ısınır ve ısı kan dolaşımını yükseltir. Bu sayede hücrelere yeterli oksijen sağlar ve yeni hücre oluşumunu yükseltir. Mekanik etkisi cildi yapılandıran hyaluron acit, vitamin C, kollejen, elastin etken maddeleri mikromasaj şeklinde cildin alt tabakasına nüfuz ederek kolejen sentezini uyararak bağ dokusunu kuvvetlendirir ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır. Yeni oluşan hücreler üst deride doku bozukluğunu onarır ve tekrar yapılandırır. Pigment lekelerinin rengi açılır, akne, sivilce izleri onarılmış olarak pürüzsüzleşir.

İstenmeyen tüylere lazer epilasyon

Tüyleri gidermenin en etkili yöntem lazer epilasyondur. Güneşin etkisi az olduğu aylarda yani ilkbahar en uygun dönemdir Baharla birlikte deniz mevsimi başlamadan istenmeyen tüylerden kurtulmuş olursunuz.

 

Sağlıklı güzellik dolu günler dileği ile,

Int. Dipl. Kozmetisyen

Nesrin Sürer

www.enesbioestetikcenter.com

 
Toplam blog
: 116
: 45
Kayıt tarihi
: 15.12.18
 
 

Nesrin Sürer Kimdir? Eğitimimi Almanya'da International Cosmetic College Baron von Pechmann'da aldı..