Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '21

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

cildinize serum desteği

Cildinize serum damlaları ile destekleyin

Bahar aylarında cildinize serum damlaları ile destekleyin

Yine bir kış mevsimini geride bıraktık ve kıştan bize geri kalan nemsiz, kuru bir cilt yapısıyla karşı karşıyayız. İlkbaharın kendisini göstermeye başladığı şu günlerde o soğuk günlerin yerine ılık güneşli havalara bırakmak üzere. Cilt ve vücut direncimizi zayıflatan da bu iklim değişimidir.

Cilt bakımına özen gösterenlerin en sık başvurduğu mevsimdir ilkbahar. Bu aylarda ciltte oluşan kuruluk, kırışıklık,mat cilt rengi, deri kalınlaşmasını gidermek için çareler aranır, bir yandan da kış ağırlığını üzerimizden atarak canlanıp, tazelenmek isteriz..

Cildimize kıştan kalan sorunları gideren ve aynı zamanda da cilde enerji, canlılık kazandıran serumlar vardır. Bu serumlar yüksek dozda yoğun etken madde içeren sıvı, likit kıvamda damlalardır. Cildimize her gün bir kaç damla sıktığımızda anında enerji ve canlılık verir. Cildin alt katmanlarına iyice nüfuz eder ve cilt yüzeyinde oluşan çizgi, kırışıklıkları açar, elastikiyet kazandırır. Serum damlaları aynı zamanda cilt kuruluğunu, hassasiyeti giderir, pigment lekelerini açar, cilt yağlanmasını azaltır akne, sivilce oluşumunu önler.

Her cilt yapısına uygun yoğun etken madde içeren serumlar

Argireline serum: Ciltte anında etki yaratan argireline etken madde içeren serum 35 yaş ve üstü her cilt tipine uyum sağlıyan özellikle mimik çizgileri, kırışıkları olan ciltler için harikalar yaratır. Temiz cilde sabah ve akşam 5 hafta süre ile cilt ve boyna serum damlalarını damlatarak uygulanır.

Hyaluron Acid serum: Yüksek nem deposu olan hyaluron serum, hyaluronic acid etken madde içerir. 25 yaş ve üstü her cilt yapısına uyum sağlar. Özellikle kış sonrası kaybolan nemi geri kazandırır cilt rengini ve çizgileri açar. Kür şeklinde sabah ve akşam olmak üzere 5 hafta süre ile uygulanır.

Aloe Vera serum: Çok kuruyan, pullaşan ciltlere yönelik olan aloe vera etken madde içeren serum temiz cilde sabah ve akşam olmak üzere 5 hafta süre ile uygulanır.

Capillary serum: Sıcak ve soğukta fazla kalan hassaslaşan kılcal damarları çoğalan cilt tiplerine yönelik olan serum, cildi rahatlatan, sakinleştiren etken maddeler içerir. Kırmızı görünümde olan rengi soldurur. Sabah ve akşam temiz cilde damlalar şeklinde 5 hafta kür şeklinde uygulanır.

Clear serum: Yağlı ve akneli cilt tiplerine yönelik yoğun etken madde içeren clear serum. Çok yağlı, akneli ciltlerin yağ üretimini dengeler, kuruluğu, matlığı ve cilt sertliğini yumuşatır. Kür şeklinde temiz cilde sabah ve akşam cilde damlatılır 5 hafta süre ile uygulanır.

Bu hafta sizlere serumlar ile bilgi aktarıyorum, serumlar yoğun etken maddeler içerir ve cildin alt katmanlarına kadar nüfuz eder, cildi hızlı dengeye kavuşturur. Özellikle mevsim değişimlerinde yani bahar aylarında cildin direncini arttırmak, desteklemek üzere kür şeklinde uygulanır.

 

Sağlıklı güzellik dolu günler dileği ile,

Int. Dipl. Kozmetisyen

Nesrin Sürer

www.enesbioestetikcenter.com                                                     

 

 
Toplam blog
: 116
: 45
Kayıt tarihi
: 15.12.18
 
 

Nesrin Sürer Kimdir? Eğitimimi Almanya'da International Cosmetic College Baron von Pechmann'da aldı..