Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '18

 
Kategori
Kültür - Sanat
 

Basit Düzenlemelerle Engellilerin Hayatı Kolaylaşabilir

Basit Düzenlemelerle Engellilerin Hayatı Kolaylaşabilir
 

Salih Arıkan


Ben küçüklüğümden beri Radyo Tiyatrolarını ve Arkası yarınları çok severim. Televizyonlar görsel ağırlıklı ve sesli betimlemeli filmler çok az.

Bu arada canla başla film ve dizi ve sanat eserlerinin sesli betimlemeli hale getirilmesinde işitme engelliler içinde işaret dili ve alt yazılı şekilde yayınlanmasında ciddi çabaları olan sesli betimleme derneğine teşekkür ederim.

Devlet tiyatrolarına gitmeyi de çok seviyorum. Görmeyenler için de tiyatrolar ücretsiz. Bizim hayatımızı zora sokan suç.Tiyatro biletleri internet üzerinden satışa sunuluyor. Biz engellilerde gişeden bilet almak zorundayız. Geçen yıl Devlet tiyatrolarına tiren biletleri gibi tiyatro biletlerini de internetten almak istediğimizi yazdım. Maalesef olumlu bir dönüş olmadı. Dün internette sohbet ederken, bir abimiz de şunu söyledi: "Ben devlet demiryollarına engelliler için internet üzerinden satılan biletlerin çağrı merkezi yoluyla da satılmasını istediğimizi belirtir bir mail attım ve geri dönüş olmadı" Bana da çok mantıklı geldi. Çünkü interneti iyi kullanamayan yâda internet imkânı olmayanlar Devlet demir yollarının çağrı merkezinden ücretsiz biletlerini alabilir. Biz yazalım belki bir arkadaşımız etkili ve yetkililere ulaştırır ve basit düzenlemelerle hayatımız kolaylaşır. Salih Arıkan,Tel:0506 514 96 93

 
Toplam blog
: 1156
: 67
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Karaba..