Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Kasım '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
302
 

Başka dünya istemem

Başka dünya istemem
 

Her konuya ters taraftan bakıp, ortaya komik şeyler çıkarmayı seviyorum. Buna ironi diyenler var. Ama bence sonuç çok ciddi oluyor. On gün öncesine kadar CHP bildiğiniz gibiydi. Ama ne olduysa oldu. Deniz Baykal durup dururken çarşafa rozet taktı. O gün bu gündür, CHP gündemde. Eli kalem tutan herkes, CHP ve çarşaf hakkında yazıyor, eleştiriyor. Komik olan sağdakilerin bu durumu onaylaması, soldakilerin de olumsuz yöndeki eleştirileri.

Ben anadan doğma CHP liyim. CHP aydın, ileri görüşlü, çağdaşlaşmayı hedef edinmiş, ATATÜRK ilkelerine sonuna kadar bağlı, aklı başında bir siyasi partidir. Bana göre CHP hiç bir zaman SOL bir parti olmamıştır. Olamazda. CHP nin solda olması için 6 okunu kırıp atması lazım.

Benim asıl söyleyeceğim, sol, yumuşatılmış biçimiyla, sosyalizm, bizim ülkemize hiç gelmedi. Söylem olarak geldi. Ağdalı ve süslü cümlelerle anlatıldı. Hatta Marks'ın kasketini bir ara Ecevitin kafasında gördük, o kadar. Yani bize sadece kasketi girebildi. Bizde paylaşımcılık yok. Hep bana. Rab bana. Biz bunu severiz. Devletçilik bizim doğamıza tam uyar. Başımızda güçlü ve baba bir devlet isteriz. Başımız sıkışınca bize bakacak , yedirip içirecek, güçlü bir baba devlet. AKP bunu iyi biliyor. Yiyecek, giyecek, yakacak dağıtarak, babanız benim, demeyi beceriyor. Paylaşımcılığı İslamiyet bile getiremedi bize. İslamın beş şartından biri olan Zekat hiç te şart olarak görülmedi. (Esasına bakarsak beş şarttan sadece birisini yerine getiriyoruz. Kelime-i şahadet.)

CHP 6 oku hedef olarak belirleseydi, bu gün en tepede olurdu. Küresel ekonomik kriz'in nedenlerini ekonomistler ortaya dökerler. Özelleştirmenin, yoksulluğun anası olduğu ortaya çıkar. Küresel krizin faturasının yoksul halklara nasıl ödettirildiği, bir gün masal gibi anlatılır.

Ben ne siyaset bilimcisiyim, ne de ekonomistim. Yaşadım ve nasıl yaşadığımı, nasıl yaşatıldığımı iyi biliyorum. Bu ülkede yarının nasıl bir gün olacağını bilen veya tahmin eden var mı? Buna Başbakan da dahil. Sorsanız, bunu ben bilemem. Bunu ancak ALLAH bilir diyecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster