Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Kasım '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
173
 

Ben yükümü atmasını da, ezmesini de çok iyi bilirim!

Ben yükümü atmasını da, ezmesini de çok iyi bilirim!
 

Ben yükümü atmasını da, ezmesini de çok iyi bilirim!


Seni baskı ile başka biri yapmaya çalışan çevrenin içinde kendin olmak ve kendin olarak kalmak hiç kolay değildir. Buradaki cesaret kendin olmak için her şeyi riske atmaktır. Susuyorsak korktuğumuz için değil, sesiz çığlığı duyan bilir, gelemiyorsak kırılan ayaklarımızdan değil, kurduğunuz tuzaklara düştüğümüzdendir. İnanmış görünüp aldırmadım diye ben safım gelin sırtıma binin mi dedim? Hafif olup ama kendilerince paha biçilemeyenleri ben kendime kurşun sıkar yine de atarım sırtımdan. Bu yavan dünya da salak sanma yüklenmişsem bir çok şeyi omuzlarıma, eğilmez başım, bükülmez dizim benim. Ben yükümü atmasını da, ezmesini de çok iyi bilirim. 
 
Her insanın yardıma ihtiyacı vardır ama bazıları yardıma ihtiyacı olmadığına inanır yada kimsenin kendisine yardım etmeyeceğini düşünür. Bu düşünce yapısı güvensizlik, eski tecrübelerin birleşmesinden oluşsa da sonradan farkına varır yaptığı hatanın. Çünkü korkan insan hata yapmamak için gereğini yapar, korkmuyorum diyen insanda hatanın en büyüğünü yapar. Mantık aklımızın ürünüdür. Düşüncelerimiz ile beslenir. Hisler ve sezgiler de iç dünyamızdan beslenir. Duygu olarak yaşarız. Mantık geçmişe bakıp değerlendirir bir çok şeyi. Geleceği bilemez. Ama hisler bize farklı şeyler yaşatır gelecek ile ilgili. Mantık ile ters düşse de doğru söyler genelde de. 
 
İş bitmez sende başlamazsın, bahanelerin, ihtiyaçlarından güçlü olunca beklemek her şeyi halleder. Hani hiçbir şey yapmayıp zamana bırakalım diyenler vardır ya işte ondan. Yalnızlık tehlikeli değil, tehlikeli olan insanı yalnızlığa iten kişilerdir. Yalnızların gayret etmemesi insanlarla uğraşmak istememesinden değil, onca emek verip de emekleri boşa çıkacağındandır. Bazı insanların umutlarından başka nesi var nesi yoksa sahip olunuyor, oysa ki bu insanlar yalnızca umutlarına uzanılmadığı için şükrediyorlar. Yaşamı güzel kılan, insanların birbirlerinin yüreklerini ısıtmak için bulabilecekleri iyilik dolu sözcüklerdir. Tüketmeyin insanları çünkü bu doyumsuzlukların da ardında kocaman boşluklar var. 
 
HÜLYA ÇAKICI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 260
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 549
Kayıt tarihi
: 19.12.15
 
 

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster