Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Eylül '06

 
Kategori
Sosyoloji
 

Benim zengin memurum!

Sayın Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Bey lütfetmişler sağolsunlar benim memurumu zengin etmişler. İşini bilen benim memurumdan zengin olan memura geldiğimizi gördüm ya zengin olmasamda, evim olmasa da gam yemem, oyun bozanlık yapmam. Ben kim oluyorum da, yaşadığım hayatı bakandan iyi mi biliyorumda, evim, arabam varmışda bir de utanmadan 1000 YTL maaş istiyorum. Bu nankörlüğü Allah bile affetmez cezalandırır.

Şaka bir yana sayın Bakan işleri yoğun galiba rahatlamak için bizimle kafa buluyor. 9-1'nden memur olan benim elime geçen para şu anda 650 YTL. Ankara da ev kiralarının kaç YTL olduğundan sayın devlet büyüklerimizin haberi yok galiba ya da işlerine gelmediği için habersiz görünüyorlar. Hayvanların bile yaşamayacağı gecekonduya 350 YTL ödüyorum. Allahtan bekarım da mutfak masrafım az. 100 YTL de yol parası ödüyorum. Geriye kalan 250 YTL ile bir ay nasıl geçinilebileceğini sayın bakan söylerse bizde beceriksizliğimizi düzeltebiliriz belki. Sayın Bakan iktidara geldiklerinde memur şu kadar tüp alabiliyordu, şu kadar et alabiliyordu; şimdi şu kadar tüp alıyor, bu kadar et yiyor diyor. Ben bekar olduğum halde o kadar et yiyemiyorum. Her halde hata bende.

Benim memurumun yüzde 46'sı ev sahibi, yüzde 16'sı lojmanlarda otuyormuş. O ev sahibi olanların bir çoğu ya ikinci bir iş yaparak, ya babadan atadan kalma ya daişini bilen memurumdur. Sayın Bakan yanında çalışan memurlara sorsun bakalım kaçının evi var? Allah aşkına sayın Bakan hangi memur lojmanda oturuyor? Lojmanda oturan öğretmenlerin ve polislerin şanslı olan düşük bir kısmı ve subaylardır. Ben hiç o yüzde 16'lık lojmanda oturan kısma rastlamadım.

Sayın Bakan imkanlarımız yok; yolsuzluklardan, hırsızlıklardan size sıra gelmiyor deyin anlayalım. Böyle abuk subuk konuşarak memuru alay konusu yapmayın.

NE ZAMAN AVRUPALI OLURUZ?

Memuru alay konusu yapmayıp hakkını verdiğimz zaman.

 
Toplam blog
: 12
: 723
Kayıt tarihi
: 24.08.06
 
 

Lise mezunu, memur; siyasete, spora, sanata düşkün birisiyim...