Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Eylül '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
265
 

Bileti kim kesti ?

Devlet ve millet el ele verip çalıştığı halde son zamanlarda berbat bir yaşam yaşar olmamıza ise bir anlam veremiyoruz.

BİZANS OYUNLARINA DUR DİYEBİLİRİZ

Çalışıyoruz ama gerçek anlamıyla boşa çalışıyoruz. Zekâmızın bilgeliğinin farkına varırsak yaşamın efendisi, varmaz isek yaşamın tam anlamıyla kölesi olacağız. Zekâmızı çalışkanlığımızla birleştirebilirsek, karanlık güçlerin ülkemizde Bizans oyunları oynamasına dur diyebiliriz.

TİTREYEREK KENDİMİZE GELMELİYİZ

Bir tek benim bu ülkeyi sevmemle ve bir şeyler yapmamla ne olur ki! Demeyin; ben yaparsam, dostumda yapar, sevdiklerimde, bu ülkenin diğer fertleri de ülkem için çabalar diye düşünüp, titreyerek kendimize gelebilirsek, nasıl bir güzel yaşamın güzel yurdumuzda egemen olduğunu görebiliriz.

Hiçbir zaman heyecana ve korkuya kapılmamamızın nedeni ise damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Aylardır bütün Türkiye siyasetle yatıp, siyasetle kalktı, güncel olayları konuştu ve yarın için kaygılanmasının sıkıntısını yaşadı.

Yaptıkları söylemlerle, "İki Türkiye" oluşturma yarışına girenler insanlarımızı süratle birbirlerinden uzaklaştırmak ve kutuplaştırmak için çabaladılar.

GERGİNLİK BUMERANG GİBİ YAYANLARI VURDU

Ama Allah’ımıza şükürler olsun ki! Yayılan gerginlik, dolaşıp bumerang gibi yayanları vurarak, Ağustos ayının “KARA AĞUSTOS” yerine “AK AĞUSTOS” olarak hafızalarımıza kazınmasını sağladı.

Tahminler, fısıltılar ve dedikodularıyla yazılı ve görsel medyaya rakip olan, ortalığı ver vereye veren ve ateş kusan duyarsız, efsane hatta bazıları kestane kişilerin dinleri ile imanlarının ne olduğunu herkes bilmektedir.

BİLETİMİZİ KESENLER KENDİ BİLETLERİNİ KESTİLER

Ama her şeyi ve herkesi bir kenara bırakın bizim biletimizi kesenler kendi biletlerini kestiklerinin farkına çok geç vardılar.

Biletimizi kesenler her kim olursa olsun fark etmez ama şu bir gerçek ki! Bizim biletimizi bizim iznimiz olmadan kimse kesemez ve bizde şayet izin verirsek ülkemizin refahı için bilet kesilmesine izin veririz.

Bu ülkenin insanlarını germeyi bırakın, eğer biraz daha gererseniz ip kopar ve her birimiz bir yana savruluruz.

Vakit birlik ve beraberlik vaktidir ama her son bir başlangıcın habercisidir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 75
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 797
Kayıt tarihi
: 29.06.08
 
 

Has Bilgi Birikim Yayıncılık A.S bünyesinde kurulan HBB TV`nin 1993 yılında kuruluş aşamasında göre..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster