Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Aralık '17

 
Kategori
Sivil Toplum
 

Bizi Çıkarsınlar

Bizi Çıkarsınlar
 

salih arıkan


Bizi çıkarsınlar. Değerli arkadaşlar. İzmir Sivil Toplum kuruluşlarının platformuna dâhil olmuştuk. Amacımız toplum engelliyi tanımıyor. Belki bu sayede bir iletişim köprüsü kurar ve toplumdaki yanlış anlayışları değiştiririz diye düşünmüştük.

Bu dernekler içinde dokuz eylül gençlik derneğini ayrı tutuyoruz. Çünkü ramazan ayında kendileri iftar sponsorluğu destekleri verdiler. Bir de şu an dokuz eylül gençlik derneğiyle okullara gidiyoruz seminerler veriyoruz. Bir de Rıdvan çınar hocamın okuluna seminere gitmiştik. Hatırlayamadığım varsa özür dilerim ama bizim hiç bir Faaliyetimize bırakın maddi desteği vermeyi bir kez lütfedip katılmadılar. Ya ben anlatamadım yâ da ciddi bir ilgisizlik var.

Bir de vat sap gurubumuz var. Herkes sağ olsun istediği konuda yazılar yazar ve hayırlı cumalardan tutunda her konu tartışılır. Ama biz bir resim yâda fotoğraf paylaşınca hemen bunun yeri burası değil derler. Bende o zaman bu kadar alerji yapıyorsak aranızda olmanın gereğine inanmıyorum. Hiç bir meselemizde yanımızda olunmadı. Biz ısrarla okullar yurtlar dernekler ve tüm kurumlarda farkındalık seminerleri vermek istiyoruz deyince kimse dokuz eylül gençlik derneği dışında destek veren olmadı. Israrla üç aralık ve diğer engelliler günü ve haftalarında basın açıklaması yapın dediğimizde yardımcı olunmadı.

Mahkeme süreci kaldırım işgaline itiraz ettiğim ve dövüldüğüm bir mahkeme sürecim vardı. Yine destek istedim verilmedi İstok bünyesinde olmayan kişilere verilen destek bizden esirgendi. Bazen Blog üzerinden vat sap gurubuna yazı attığımızda hiç artış olmadı. Vat sap gurubu üzerinden atığımız videolardada artış olmadı. Hiç bir konuda desteklerini alamadığımız İzmir Sivil Toplum kuruluşlarıyla bu günden sonra yollarımı ayırıyorum. Bireysel ilişkilerimiz kişiler ve dernekler olarak devam edebilir ama kurumsal desteğini alamadığımız bu yapıda bulunmamız doğru olmaz.

Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93

 

 
Toplam blog
: 1156
: 67
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Karaba..