Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
561
 

Bloglasak da mı saklasak?

Bloglasak da mı saklasak?
 

Şimdi bakıyorum da; geçmişte ettiğimiz onlarca lakırdı çiçek desenli sayfalara mahkum edilmiş ve şimdi modaya uymak için e-günlükler kullanılır olmuşuz. Eh fena da olmamış hani.

İnternet kullanımına eleştirel gözle bakmayı adet edinmiş bir toplumun bireyleri olarak; sanal ortamda bulunmak biraz tedirginlik yaratır oldu; ama bir gerçek var ki onunla hayat daha bir pratikleşti ve daha eğlenceli hale geldi. Günümüzde "iletişim eyleminin" önemini sayfalar dolusu kelimeyle ifade etmem mümkün olmayacaktır ; ama okuyan , duyan , bilen insanlar bu eylemin ciddi bir boyutta insan hayatını yönlendirdiğini farketmiştir. İletişim teknolojilerinin hızla gelişmesi nedeniyle iletişim olgusu farklı boyutlarda kullanılır oldu. İnternet kullanımı bu bağlamda, dikkate değer bir süreç olarak bizleri şaşırtmaktadır. Şimdi bu görüşler doğrultusunda her geçen gün farklı uygulamalarla karşılaştığımız interneti siz nasıl algılıyorsunuz. Bu konuyla alakalı kamuoyu yaratmak gerekirse payınıza düşen görevi paylaşamaınızı ricam olacak.. Eğer birileri beni duyuyorsa neden "miliyet blog" ta yazmayı tercih ettiklerini ve kağıt kalem alışkanlıklarını yitiren birileri var mı? diye bana fikirlerini yazabilirler mi?

Fikir beyan eden herkese şimdiden teşekkürler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aslına bakarsanız burayı kesfetmem tavsiye sonucu oldu. ama zamanla fark ettim ki yazmanın yanı sıra okumakta zevk veriri hale geldi. internetin insanımızı yozlastırdıgı su günlerde ya da bu fikirlerin atıldıgı ortamlarda bu kadar samimi yazılar okumak güzel :)

seda özkavci 
 07.10.2007 21:00
 

Ben de gazetecilik mezunuyum ama lisans öğrencisi olmadığım için 'ödev'im yok. Sadece 'paylaşmak' için Milliyet Blog'u kullanıyorum. Umarım ödevine faydası olur, bu yazdıklarımın :))

yakup özyıldız 
 03.04.2007 11:01
 

Farklı bir konuya değinmişsiniz. İyi de olmuş ama önce siz neden 'Milliyet Blog' ta yazmayı tercih ettiğnizi belirtmelisiniz! Kağıt kalem alışkanlığı zaten unutulmuştu. Daktiloyu bile bir Bülent Ecevit kullanırdı ki o da son zamanlarda bilgisayara geçmişti :))

yakup özyıldız 
 28.03.2007 8:39
Cevap :
aslında okul ödevim için tesadüfen keşfettiğim bir yer milliyet blog. benim nedenim ödevle başlayıp, yazma gereksinimin ağır basmasıyla gelişen bir duygu.  03.04.2007 9:57
 

Türkiye İnterneti 12 nisanda 14. yılını doldurmuş olacak....özel gün olarak kabul edilirse hiç şaşmam:)...kısa bir sürede olsa bazen ayrı düştügüm anlarda kendimde bir eksiklik hissediyorum.olmassa olmazlarımı kaybetmeden..internetsiz bir hayat düşünemiyorum...sevgi ile kalın..

griadam 
 27.03.2007 13:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 997
Kayıt tarihi
: 22.03.07
 
 

Ben sema. çok uzaklardan istanbul şehrine göç edenlerdenim. Meslek gazetecilik; ama gazeteci olmayan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster