Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
524
 

Bu ben değilim sanki

Bu ben değilim sanki
 

Gün boyunca üst kattan sesler geldi. Taşınıyorlar galiba. Merak ettim etmesine de kalkıp bakmadım. İçimdeki ses *taşınırlarsa taşınsınlar, balkon onların mandalina kabuklarıyla dolu* dedi. Sesler kesildi. Galiba gittiler.

Çay içerken koltuğa döktüm. Her defasında tutkalla yapıştırmışım gibi bardak tabağa sımsıkı yapışıyor. Niye yapışıyor bilmiyorum. Dökülünce içmekten vazgeçtim.

Ekmek almaya gittim. Akşama kalınca bakkalda taze ekmek bitmiş. Bir tane vardı altı yanık. Mıncıkladım almadım. Markete gittim. İki poşet ıvır zıvır aldım. Eve geldiğimde ekmeği unuttuğumu fark ettim.

Evde su da bitmiş. Sucu da kapatmıştır bu satte. Yine markete gitmek gerekiyor. Gitmedim. Poşeti masanın üzerine ters çevirdim. En çok çilekli yoğurdu aldığıma sevindim. Bebe bisküvisi aldığım da iyi olmuş. Ballı.

Ayakkabımı giyerken çekecek bodrum kata düştü gidip almadım. Sabah lazım olduğunda hiç sesimi çıkarmayacağım. Biraz ararlar sonra vaz geçerler yenisini alırlar.

Yarın bir randevum var ona da gitmeyeceğim. Her defasında bir bahane bulan oydu. Şimdi de ben bahane bulacağım. Domuz gribi oldum derim. Gelme evde yat dinlen der nasıl olsa.

Menekşem saksıdan fışkırıyor adeta. Her sabah konuştuğum için olabilir. Eve gelen komşu da bir tuhaf. Menekşemin bir yaprağını kırıp ona verecekmişim o da ekecekmiş. Ya tutmazsa. Yazık değil mi menekşeme. Vermedim.

Dün gece kötü bir rüya gördüm. Yerimden sıçrayarak uyandım. Tekrar uykuya daldım aynı rüya devam etti. Sabaha kadar uyumadım. Önceki gece de karanlıktan biri çıkıp gelecek gibi hissettim kalkıp ışığı yaktım. İki gündü uykusuzum.

Söylenilen hiç bir şeye inanmıyorum. Kışın ortasında açan çiçeklere de. Bu hissettiklerime de inanmıyorum. Bu ben değilim sanki.

Hoşnutsuzum bu günlerde.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Bandana üzülerek mi söyleyeyim, sevinerekmi bilemiyorum.İç yolculuğuna başlamış görünüyorsun.Ama unutmaki ilerledikçe derinlere farklı hırpalanmalar yaşayabilirsin.Ama en sevindirici tarafı şu: Yolculuğu tamamladığında BEN'im ARTIK! diyebileceksin...Sevgilerle...

Novno 
 04.01.2010 15:52
Cevap :
sevgili novno son günlerde benle kavga içindeyim. birbirimizi yıpratıyoruz. bu iç yolculuk uzun sürerse korkarım birimiz zarar görecek.sevgilerle.  08.01.2010 18:14
 

ruhunuz firarlarından zevk almaya başlamış demektir. Koştur dur arkasından ! Bir farklı yolculuktur hissedilen..

Ata Kemal Şahin 
 02.12.2009 19:42
Cevap :
:)ne güzel bir yorum.teşekkür ederim. sevgilerimle.  03.12.2009 19:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 202
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 774
Kayıt tarihi
: 17.10.08
 
 

İnsanın kendini anlatması ne zormuş. Bu bölüm blog yazmaktan bile zor geldi. 10 Temmuz 1963 doğumluy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster