Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '16

 
Kategori
Teknoloji
 

Bu uygulama ile cüzdan taşımaya son!

Bu uygulama ile cüzdan taşımaya son!
 

Geçenlerde Arnavutköy'deki bir balıkçıda, kız kıza yemeğe çıkmak üzere arkadaşlarımla sözleştik. Şöyle boğaz manzarasına karşı, kalamarı, ahtapotu, karidesi derken, birbirinden leziz deniz mahsulleriyle kendimize küçük bir ziyafet çekerek, biraz da hasret gidermekti amacımız. Keyifli sohbetlerle geçen, güzel bir akşamın sonunda, sıra hesap ödemeye geldiğinde, benden başka herkes çantasından cüzdanı yerine, "telefonlarını" çıkarmaz mı? "Hayırdır kızlar? Neler oluyor?" diye şaşırırken, "Platinum Masa" uygulamasını henüz duymadın mı yoksa sen? Ah! Hayret!" cevabını aldım. Gece boyunca yapılan sosyal medya muhabbetlerinde, sektördeki tüm yenilikleri, aramızda en sıkı takip eden kişi olduğum düşünülürken, kabul ediyorum ki, böyle kullanışlı bir aplikasyondan henüz haberimin olmaması, karizmamı azıcık çizmiş olabilir. Ama ne demişler? "Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp!" :)

O gün, hazır hemen yanımda yapılırken, "Platinum MASA" aplikasyonuyla ödemenin avantajlarını, adım adım uygulamalı olarak görme şansım oldu. Akıllı telefonunuza, AppStore veya Google Play’den, "Platinum Masa" aplikasyonunu ücretsiz olarak indirerek ve kredi kartınızı bir kereliğine tanımlayarak kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Sonrasında, artık cüzdanınızın yanınızda bulunmasına gerek kalmadan, o anda kartınız evde bile olsa, anlaşmalı restoranlarda ödemenizi, sadece QR kodunu okutarak hızlıca gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulamayı biraz inceledim ve gördüm ki, konu sadece sağladığı ödeme kolaylığı da değil... İlaveten dışarda program yapmak istediğinizde, nereye gideceğinize karar vermeye çalışıyorsanız, aradığınız kriterlere göre mekanları filtreleyip, yemeklerin lezzeti ve servis kalitesi hakkında yapılan yorumlara göz gezdirebiliyor ve beğendiğiniz yeri seçtiğinizde, ayrıca telefon açmaya gerek kalmadan, uygulama üzerinden tek tıkla, istediğiniz güne rahat rahat rezervasyon bile yaptırabiliyorsunuz.

Eğer bir Visa Platinum kartınız varsa çok şanslısınız. Uygulamanın tüm bu avantajlarına ilaveten, anlaşmalı mekanlarda %20'lere varan indirimler, ikramlar ve sürpriz fırsatlardan da yararlanabiliyorsunuz. Yemek sektörüne devamlı yaptığımız harcamaları düşünürsek, bu ayrıcalıkları öğrendiğime bu kadar sevindiğime şaşmamalı! :)

"Haydi öğrenmem için bu mobil ödemeyi şimdi birlikte yapalım" dedim ve çalışma sistemini sizlere de anlatmak için, yemek tariflerimden de aşina olduğunuz her zamanki taktiğimle, yine her zamanki gibi adım adım fotoğraflamayı ihmal etmedim.

"Platinum Masa" Uygulaması Nerelerde ve Nasıl Çalışıyor?

Akıllı telefonunuzda "Platinum Masa" uygulamanız varsa oradaki özel bir ikonla, haritalar bölümünden "Visa Platinum ayrıcalıklı restoranları" kolaylıkla görebiliyorsunuz. Eğer bu restoranlardan birindeyseniz, yemek faslınız bittiğinde, artık mekandan ayrılma zamanı geldiğinde, hesabı istediğiniz restoran görevlisine, ödemeyi "Platinum Masa" uygulaması ile yapacağınızı söylüyorsunuz.

Garsonunuz “Platinum Masa” uygulamasına özel bir cihaz getiriyor ve hesap miktarını cihaza girdiğinde, ekranda bir QR kodu beliriyor. Size de sadece uygulama açıkken, telefonunuzu cihaza yakın tutarak, bu kodu okutmak ve kart seçiminizi yaparak, işlemi onaylamak düşüyor.

Visa Platinum Kartlıların Ekstra Ayrıcalıkları Neler mi?

Diyelim ki; Türkiye’deki bankalardan herhangi birinden bir Visa Platinum kartınız var...

Uygulamaya kaydetmiş olduğunuz kartla ödeme yapmaya hazırlanırken, bir bakıyorsunuz ki, aynen Zıpkın Balık restoranda bize olduğu gibi, bir anda hesap üzerinden %15 indirim kazanmışsınız. Harika bi' haber değil mi ama? :)

Ödeme sırasında indirim, bir dahaki gelişinizde sürpriz ikramlar

İşlemi onayladığınızda, Visa indirimi, anında işlem tutarına yansıyor. Bu sayede hem indirimli fiyatla, hem de hızlıca ödemiş oluyorsunuz. Hatta bir sonraki ziyaretinizde bu sayede sürpriz ikramlar ve ekstra indirimler de kazanabiliyorsunuz. Ne de olsa "Visa ile ayrıcalıklısınız."

500’den fazla mekanda kullanılıyor

“Platinum Masa” uygulaması şu anda İstanbul, Ankara, İzmir, Çeşme ve Bodrum’da toplam 500'den fazla nokta içeriyor. Ali Ocakbaşı, Shake Shack, Wagamama, L aPaOx Burger, Bodrum Mantı, Venge, Taps, Bej, Beluga, UpperCrust, White Mill, Namlı, Juno, Chocolate, Atlas Balık, Ranchero, Pera Thai, Hardal gibi pek çok tanınmış markanın da aralarında bulunduğu, birbirinden şık ve popüler restoran ve kafede Visa Platinum ayrıcalıkları yer alıyor.

Bakalım, dijital dünyadaki gelişmeler, hayatımıza daha ne kolaylıklar katmaya devam edecek? Mesela ben kendi adıma, hala Geleceğe Dönüş’teki uçan kaykayları bekliyorum heyecanla! :)

--------------------------------------------------
Değerli Okuyucularımdan Minik bir Rica:

Eğer yorum yazmak ya da soru sormak isterseniz, öncelikle şuraya tıklayarak, bloguma üye olmayı unutmayın ki, yazılarınız "Adsız" çıkmasın ve ben de sizi tanıyabileyim, olur mu? :)

 
Toplam blog
: 230
: 5958
Kayıt tarihi
: 03.04.13
 
 

Öncelikle "Üşengeç Şef"e olan ilginiz için sizlere teşekkür ederim. "Şef" denilince aklınıza heme..