Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Temmuz '08

 
Kategori
Ruh Sağlığı
 

Bunları yapın!..

Bunları yapın!..
 

Hayatınıza ne zaman bir erkeğin gireceğini veya siz erkekler bir kadının gireceğini, ne zaman evlenme teklifi alacağınızı veya ne zaman evlenme teklif edeceğinizi bilemezsiniz. Siz iyisi mi, evlendikten sonra yapamayacağınız ya da yapmakta zorlanacağınız şeyleri şimdiden yapın.

Erkek arkadaşınızla veya kız arkadaşınızla, birkaç yıl içinde evlenme planınız olmasa ve hatta yakın gelecekte bir sevgili edinme olasılığı bile görmüyor olsanız da, karşınıza ne zaman ne çıkacağını şimdiden kestiremezsiniz. İlk görüşte aşka inananlara içten içe kızıyor olsanız bile, bir gün sokakta karşılaşacağınız birine çarpılma ihtimalini göz ardı etmemelisiniz. İşte o dakikadan sonra tek kişilik planlarınızı unutabilirsiniz. Siz iyisi mi, bu önerilere göz gezdirin ve geç olmadan hepsini teker teker uygulamaya bakın.

Kocanızla veya sevgilinizle seyahat etmenin zevkli olmadığını iddia etmiyoruz. Ama tek başına maceraya atılmanın heyecanını yabana atamayacağımız da bir gerçek.Eğer paranız varsa; haritadaki yerini bile bilmediğiniz ülkelere gidin. Evlenmeden önce pasaportunuzda en az altı ülkenin giriş damgası olduğundan emin olun. anca sadece gümrüğe girip hemen geri dönmeyin!..

Feministce davranmayın. Siz erkeklerde kazaklığı bir kenara bırakın. Bu şekilde evinize ilk defa gelen bir erkeği veya kadını elinizden kaçırma riskiniz çok yüksek olur. Evinizin değişik köşelerine dişi öğeler yerleştirin. Örneğin rengarenk, süslü püslü minderler edinin. Çünkü evlendiğinizde kocanızla veya karınızla ortak bir zevke sahip olmanız bekleneceğinden mobilya ve aksesuar seçimine beraber karar vermeniz gerekecek. Sol yüzük parmağınıza evlilik yüzüğünüzü takmadan önce paranız varsa taşlı yüzükler edinin. Çünkü sonra gerçek yüzüğü taktığınızda, onu gölgeleyen başka bir şey takmak istemeyeceksiniz.

İleride yatağın sadece belli bir tarafında sevdiğiniz erkekle veya kadınla uyuyacaksınız. İş işten geçmeden, yastık yığınının tam ortasına geçerek gerine gerine uyumak sizin de hakkınız.

Çok zengin biriyle veya zengin bir kadınla evlenmediğiniz takdirde, istediğiniz bir şeyi almadan önce hep hesap kitap yapmanız gerekecek. Hazır kendinize yatırım yapabilecek durumdayken, o çok istediğiniz herşeyi, imkanlarınız, cebinizde bulunan paranızın yettiği yere kadar alın. Maaşınızın çoğunu yatırmış olsanız bile, bu sizin paranız, öyle değil mi?

Güç gerektiren bazı işlerde bir erkekten yardım istemek gerçekten güzel olabilir. Ama siz yine de kendi kendinize yetmek istemez miydiniz? Lastiğiniz patladığında yardım için saatlerce bekleyeceğinize, bu iş nasıl yapılır öğrenin. Kendinizi daha güçlü ve yenilmez hissedeceksiniz. erkekler sizde, yemek pişirmesini, ütü yapmasını, bulaşık yıkamasını bilmesenizde, kimseden yardım istemeden yapınız. Bu da sizin özgürlüğünüz!

Sevgilinizin tuvaleti kullandıktan sonra klozet kapağını kapamamasından şikayet ettiğinizi duyar gibiyiz. Siz iyisi mi, klozet kapağını pelüş bir örtüyle kapatın. Böylece hem bu tip süslemelere gözü alışacak, hem de kapağı kapamadan banyodan çıkamayacak.

Sadece güzel bir düğün yapabilmek için değil, kendiniz için de kenara para koyun. Bu, vadeli hesap açmak, altın almak veya bir emeklilik planına dahil olmak şeklinde olabilir. Tüm hesaplarınızı eşinizle paylaşmaya başlamadan önce, para biriktirmeye başlayın. İleride ne olacağını bilemezsiniz; siz kendinizi güvence altına aldığınızdan emin olun.

Arkadaşlarınızla vakit geçirmek veya sevgilinizle baş başa kalabilmek için ihmal ettiğiniz ailenizle ileride ne kadar zaman geçirebileceğinizi bilemezsiniz. Şu anda yaşadığınız yere uzak bir ülkede yaşayan biriyle evlenmeye karar verdiğinizde her şeyi bırakıp gitme olasılığınız her zaman var. Ailenizi yılda sadece bir ya da iki defa tatillerde görme olasılığınızı düşünerek, onlarla daha çok birlikte olun.

Eşinizin bir kediye ya da köpeğe Pamuk ismini koyma olasılığının çok düşük olduğunudan eminseniz. Siz en iyisi şimdiden kendi köpeğinize veya kedinize istediğiniz ismi verin ki ileride kocanızla veya karınızla aranızda bu yüzden bir tartışma çıkmasın. Yatağınıza daimi bir erkek veya kadın almadan önce, evcil hayvanınızla yatakta bol bol zaman geçirmenin keyfinden de geri kalmayın.

Zayıflık veya fit kalma takıntısı sadece kadınlarda değil, erkeklerde de var. Yanlarında hep güzel vücutlu kadınların olmasını isteyen erkekler veya yakışıklı erkek görmek isteyen kadınlar, evlendiklerinde eşlerinin üzerinde hakimiyet kurmaya çalışırlar. Siz de her yediğinize karışan biriyle evlenebileceğinizi hesaba katarak, olabildiğince abur cubur tüketin.

Sabahları duşa girdiğinizde arkanızdan birinin duşa gireceği düşüncesi sizi hızlı hareket etmeye zorlayabilir. Siz en iyisi şimdiden suyunuzu istediğiniz kadar harcayıp, banyoda olabildiğince fazla zaman geçirin.

Bazı film ya da dizi yıldızlarına olan hayranlığınızı bazı erkekler veya kadınlar anlamayabilir. Bunun için onları zorlamayın. Bekar günlerinizin tadını çıkartın ve bilgisayarınızın duvar kağıdını istediğiniz şekilde yapın kapınızın arkasına istediğiniz aktirist veya artistin posterini asmaktan çekinmeyin.

Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın ve düğününüz için plan yapın. Bol bol dergi karıştırın, düğün mekanlarından fiyatlar alın ve kuyumcuların kapısını aşındırın. Bunu evleneceğiniz adamla veya kadınla birlikte yapın.

Herkes bunları evlenmeden önce yapmalı. (Ancak imkanları dahilinde) Ne de olsa özgür yaşamanın son anları!..
Eğer bu söylenenleri yaparsanız, içinizde bir uhde kalmaz, daha sağlıklı bir ruh haliyle, evliliğinizi sürdürebilirsiniz.
 
Toplam blog
: 3842
: 3093
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..