Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

ÖZLEM ÖZDEMİR TAŞ

http://blog.milliyet.com.tr/peyzaj

29 Temmuz '22

 
Kategori
Dekorasyon
 

Burçların Çiçekleri

Burçların Çiçekleri

Koç Burcu (21 mart-20nisan): Koç burcundakiler cesur ve girişimcidirler. Başkalarını heveslendiren, anlayışlı dürüst ve kararlıdır. Ayrıca inatçı yapıya sahiptirler. Bahar mevsiminin burçlarından Koç burcunun çiçekleri; PAPATYA ve LALE ÇİÇEĞİ’dir.

Boğa Burcu (21nisan-20 mayıs): Boğa burçları sadık ve güvenirdirler. Eğlenceli ve yemeğe düşkündürler. El becerileri kuvvetlidirler. Zevkli yapıya sahiptir. Sakin yapıları huzur vericidir. Pratik zekaları sayesinde ekonomik ve güçlü davranırlar. Boğa burcunun çiçekleri; GUZMANIA ve KIRMIZI GÜl’dür.

İkizler Burcu (21 mayıs-21 haziran): İkizler burcu zeki ve kıvrak zekaya sahiptir. Bilgi dolu ve meraklıdır. Ticarette yetenekli ve beceriklidir. İnsan ilişkileri sağlamdır. Kolay arkadaşlık kurarlar. Yardımsever olan ikizler araştırmacıdır. Eğlencelidir. İkizler burcunun çiçekleri YASEMİN, GARDENYA ve FULYA’dır.

Yengeç Burcu (22haziran-22temmuz): Yaz mevsiminin burçlarından yengeçler hassas ve duygusaldır. Koruyucu yapısı ile evcimendir. Fedakar, sezgileri güçlü ve yardımseverdir. Yengeç burçlarının çiçekleri; BEYAZ GÜL ve ZAMBAK’tır.

Aslan Burcu (23 temmuz- 23 ağustos): Kendine güvenen, güçlü sadık ve enerjik yapıdadırlar. İlham veren yapılarıyla dikkat çeker. Önderlik ruhlarıyla iş alanlarında daima başarıda çözüm odaklıdırlar. Artistik, güvenilir ve sağlamdırlar. Aslan burcunun çiçekleri; ORKİDE, KIRMIZI GÜL ve GÜNEBAKAN ÇİÇEĞİ’dir.

Başak Burcu (24 ağustos- 23 eylül): Başak burcundakiler yardımsever, hizmet bilen, alçak gönüllü ve sadıktırlar. Titizliği ile ünlü olan bu burç düzeni ve tertibi sever. Mükemmelliyetçi yapıya sahip zeki ve araştırmacıdır. Başak burcunun çiçekleri; AÇELYA ve MENEKŞE ‘dir.

Terazi Burcu (24 eylül-23 ekim): sonbahar mevsiminin burçlarından terzi burcu; nazik, kibar ve saygılı yapılarıyla dikkat çekicidir. İyi bir diplomattır. Düzenden ve rutinden hoşlanır. Adil ve objektif kararları vardır. Aklıyla hareket eder ve kurallara uyar. Terazi burcunu çiçekleri; KRİZANTEM, SÜSEN ve PEMBE GÜL’dür.

Akrep Burcu (24 ekim-24 kasım): Fiziksel ve düşünce anlamlarda güçlü ve karakteristik yapıya sahiptir. Hırslı, kararlı ve net ifadeleri vardır. Hayatın anlamını sorgulayan, kuşkucu, hayata bağlı insanlardır. Değişimi ve kendini yenilemeyi geliştirmeyi severler. Dikkat çekici olan bu burç başkalarına ilham verir. Akrep burcunun çiçekleri; KIRMIZI KARANFİL ve HANIMELİ ‘dir.

Yay Burcu (23 kasım-21 aralık): Yeniliğe açık ve gezmeyi seven yay burçları felsefik görüşlüdürler. Hayat bağlı ve enerjiktirler. İyimser ve güçlü inançlıdırlar. Sevgi dolu ve arkadaş canlısı olan bu burcun çiçekleri; MOR LEYLAK ve MOR MENEKŞE’dir.

Oğlak Burcu (22 aralık-20 ocak): Kış mevsiminin burçlarından oğlak burcu planlı hareket eder. İş alanında yöntem sahibidir. Hesap işlerinde detaycıdır. Zor problemleri çözmede pratiktir. Mantığı ile hareket eder. Oğlak burcunun çiçekleri; SİYAH GÜL, KAMELYA ve KADİFE ‘dir.

Kova Burcu (21 ocak-19 şubat): Pratik ve orijinal zekaya sahip olan kova burçları bağımsızlığı ve adaleti prensip sayarlar. Bireyselleşmeye önem verir. Akılcı ve bilimsel yaklaşımları vardır. Kararlı ve sosyal yönü kuvvetlidir. Kolay arkadaşlık kurar. Kova Burcunun çiçekleri MENEKŞE ve KARTOPU ‘dur.

Balık Burcu (20 şubat-20 mart): Bahar mevsiminin habercisi olan bu burçlar aşırı duygusaldır. Fedakar ve başkalarına yardım etmeyi sever. Evrensel birlik ve beraberliği isterler. İlham sahibi ve artistik yeteneklidir. Sanatçı yapılarıyla birçok esere imza atabilirler. Güçlü inanç sahibi ve sadıktırlar. Balık burcunun çiçekleri; NERGİS ÇİÇEĞİ ve ZAMBAK ‘tır.

ÖZLEM ZDEMİR TAŞ////YÜKSEK PEYZAJ MİMARI (Tarım Teknolojisi Öğrencisi)

 
Toplam blog
: 307
: 50
Kayıt tarihi
: 11.04.16
 
 

*PEYZAJ MİMARI *DÜZCE UNIVERSITESI/FEN BILIMLERI ENSTİTÜSÜ-YUKSEK PEYZAJ MIMARI *ABANT İZZET BAYSAL..