Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1953 yılında Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Akveren Köyü doğumluyum. Ankara Kimya Meslek Lisesi Mezunuyum. Okuyup, düşünüp, yazmayı çok sevdiğimden, 2002 -2003 yıllarında iki yıl, üst üste Türkiye Yazarlar Birliğinin açtığı Yazar Okuluna katılıp, Türkiye'nin sayılı üniversite hocalarından dersler alıp, yazarlık BERAT'..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
İnsanın dönüşüp değişmesi

İnsanların dönüşüp değişmesine yönelik en güzel sözlerimden birisi; Aslan yanında köpeğe iltifat edersen, bütün itler kendini aslan sanır.?

08 Kasım 2015 16:26
Soy, sop, ırk, ırkçılık, millet ve milliyetçilik

1) Soy sop başlıklı yazım hakkında kısa bir açıklama; İnsan ile hayvan arasında bedensel hiçbir fark yoktur. Öyle değil mi? İnsanı hayvandan ayıran en büyük özellik aklı ve düşüncesidir. O halde Arap atı, İngiliz Tayı, Alman Kurdu, Kangal Çoban köpeği,Van Kedisi derken hep bir soy ve soptan bahsediyoruz.Öyle değil mi? Peki insanlar arasında böyle bir söylem var mı? Yok. Çünkü onlar sadece bedensel varlıkları ile anılıyorlar. Ama buna mukabil insanları da yaşadığı çoğrafyanın yapısına, iklimine, tenine, rengine bakıp sınıflandırdığımız insanlara ise, Türk, Alman, İngiliz ve Arap diyoruz. Bütün bunlar bedensel renklerdir. Beyaz, sarı, siyah gibi. Bunların hepsi varlıkların daha kolay tanınmasına yol açan oluşumlardır. İnsan olaak hiç birinin bir diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece akıl ile düşüncededir. İyi ile kötünün, güzel ile çirkinin ayrılmasındadır. Hiç bir hayvan iyi ile kötüyü, çirkin ile güzeli birbirinden ayıra bilir mi? Hayır ayıramaz.

06 Ekim 2015 13:09
Mars'ta tuzlu suyun bulunması Hz. Mehdi'nin zuhuruna işaret!

Muhterem Kardeşim, Elbetteki dünya için dünya dışında bulunan herşey dünya için bir zenginliktir. Ama bu zenginlikten yararlanacak olan "Dünyadan büyük beş ülke" Sayın Cmhurbaşkanımız her ne kadar "Dünya beşten büyüktür" dese de)öncelikli yararlanırken arkadan bizler döküntüleri toplarız. Bir de bu işin dini boyutunu yazmışsınız. Ben onu başka türlü anlıyorum. Bunu da lütfen benim yazılarımdan takip edersen, duygu ve düşüncelerimi öğrenirsiniz. Saygılar.

05 Ekim 2015 22:01
 
Toplam blog
: 124
: 519
Kayıt tarihi
: 27.09.11
 
 
 
 

 
Adaletli yargıç, hak ve hukuk karşısında deveyle pireyi, kralla köleyi bir edendir.