Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Temmuz '09

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
496
 

Çatlayan evlilikleri onaran cümleler...

Çatlayan evlilikleri onaran cümleler...
 

Evliliklerde tartışma kaçınılmazdır. Ama hataları onarmayı bilirseniz, ilişkiniz dinamikleşir. Onarma girişimlerinde anahtar bazı cümleler vardır ki işinizi kolaylaştırır.

Radikal Gazetesi´nde Hatice Yaşar´ın hazırladığı Kadın ve Erkek meseleri dizisi, çiftlere ilişkileri konusunda ışık tutan bilgiler ve uzman yorumlarına yer veriyor. Bugün dördüncüsü yayınlanan dizide "evlenmeden önce bir psikologa danış" başlığı var. Bu yazı dizisinde sözcüklerin gücünü gözler önüne seren ilginç bir bölümü sizlerle paylaşmayı uygun bulduk: İşte o bölüm: Kelimeleri küçümsemeyin Evliliğin çetin meselelerini kadın gündeme getirirken kocanın bunları tartışmaktan kaçınmasına rastlanma oranı yüzde 80’in üzerindedir. Bu, evliliğin sorunlu olduğuna ilişkin ilk belirti değil; en mutlu evliliklerde de bu geçerlidir. Evliliklerde tartışma kaçınılmazdır. Ama doğru onarma girişimlerini bilirseniz, bu evliliğinize dinamik bir yapı kazandırır.
Onarma girişimlerinde anahtar bazı cümleler vardır. Bunları kullanırsanız işiniz kolaylaşır.

Sakinleşin Kendimi daha güvenli hissetmemi sağlayabilir misin? Sakinleşmeye ihtiyacım var. Desteğine ihtiyacım var. Şimdi sadece beni dinle ve anlamaya çalış Onu geri alabilir miyim? Lütfen daha nazik davran. Lütfen sakinleşmeme yardımcı ol. Lütfen sus ve beni dinle.Bu benim için önemli.
Lütfen dinle. Dur da sözümü bitireyim. Taşmaya başladığımı hissediyorum Biraz ara verebilir miyiz? Özür dilerim Aşırı tepki verdim. Özür dilerim. Çuvalladım, kabul ediyorum. Tekrar denememe izin ver. Durumu nasıl düzeltebilirim. Yani diyorsun ki... Özür dilerim. Lütfen affet. Dur! Ben hatalı olabilirim Lütfen bir süreliğine duralım Bir ara verelim. Bana biraz izin ver. Hemen dönerim. Taştığımı hissediyorum. Lütfen dur. Burada anlaşamadığımız konusunda anlaşalım. Herşeye baştan başlayalım, konuyu değiştirelim. Takdir ediyorum Hatanın sende olmadığını biliyorum. Bu sorunda benim payım... Ne demek istediğini anlıyorum.... İçin teşekkür ederim. İyi bir noktaya değindin, İkimizin de dediği gibi. Anlıyorum. Seni seviyorum.... İçin müteşşekkirim. Sende hayran olduğum şeylerden biri de... Bu senin değil, bizim sorunumuz...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1217
Kayıt tarihi
: 28.04.09
 
 

24.07.1984 Sakarya doğumluyum... Hayatım hep yoğun geçer hem çalışıyorum hemde okuyorum... Bana iyi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster