Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '21

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

ÇEKİCİ KADIN NASIL OLUNUR?

Herkese merhabalar sevgili okurlarım;

Umarım güzel,keyifli bir haftaya başlamışsınızdır. Her şey yolundadır. Biz bugün ne konuşacağız? Biz bugün,biz kadınları çekici kılan nedir,ne değildir sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Sizi de düşüncelerinizi belirtmek adına yorumlara bekliyor ve keyifli okumalar diliyorum...

Kadın baştan aşağı bir komplodur aslında. Komployu kime kuracağını iyi bilen kadın her zaman öndedir. Akıllı kadın nerede aptal olacağını bilir,güç toplayıp karşı tarafı tamamen haksızlığa uğratmak için bir müddet güçsüz taklidi yapar. Bunu bazen hemcinsine yapar onu sonunda haklı nedenlerle dışlayabilmek için,bazen karşı cinsine yapar ona pişmanlık yaşatmak için... Doğru bir kadının hayatında öncelikleri her zaman sevdikleridir. Evliyse eşi,anneyse evladı,evlatsa ailesi,doktorsa hastaları,avukatsa müvekkilleri,sanatçıysa toplum,öğretmense öğrencileri... Bu örnekler elbette çoğalabilir. Burada altını çizmek istediğim nokta;doğru bir kadın başka bir kadının taklidini yapmaz,gidenin ardından ağlamaz,trip atmaz. O her zaman kendinden emindir. Zekasına güvenir. Çıkmaz görünen yollardan bile çıkar. Ördüğünüz çorapları size giydirir. 

Bir kadın sadece fiziğiyle,kıyafetiyle,takılarıyla,ayakkabılarıyla çekici olmaz. Duruşudur bir kadını çekici kılan. Hayata bakış açısı,olaylara verdiği tepkiler,öncelikleridir... Bazı kadınlar siyah saçı asillik,sarı saçı masum çekicilik,kızıl saçı seksilik olarak tanımlayıp olmak istedikleri kişilik neyse ona göre saçlarını boyatırlar. Oysa seni sen yapan asillik de,masum çekicilik de,seksilik de içinden gelir. Bazı şeyler sonradan oluşmaz insanda,doğuştan vardır. Bu da onlardan biridir. Ya da aynı şekilde topuklu ayakkabı giymeyi güçlü görünme,spor ayakkabı giymeyi rahat görünme olarak tanımlarlar. Oysa ki insan hangi ayakkabı modelinde daha mutluysa onu tercih etmelidir. Tıpkı saç örneğinde olduğu gibi... Ne saçının rengi,ne ayakkabı modelin,ne kıyafet tercihin seni tanımlamaz. Karakterindir seni tanımlayan,gücün,hayallerin,aşkın,cesaretin,tutkun... Bunlar içinde ne kadar varsa zaten dışına yansır güzel insan.

Bir insanın gözlerinin içine bakmak da kadının netliğini gösterdiğinden onu çekici kılar.

Kendine güveni olan,ne istediğini bilen bir kadın insanlara her zaman çekici gelir.

Eğlenceli ve pozitiflikten beslenen,enerji dolu kadın çekicilikte her zaman öndedir.

Uzlaşan kadınları herkes sever ve çekici bulur.

İyi bir dinleyici olmak karşısındaki kişiyi önemsediğini gösterdiği için çekici bulunur.

Sevgisini hissettiren,aşk dolu kadın çekicidir.

Hayattan zevk alan,yaptığı her işi yüksek bir motivasyonla yapan kadın çekicidir.

Doğal olan kadın çekicidir.

Gülümsemekten asla vazgeçmeyen kadın çekicidir.

Umudunu asla yitirmeyen kadın çekicidir.

Faydalı işler yapan kadın çekicidir.

Haksızlığın karşısında dimdik duran kadın çekicidir.

Ve basit insanlara prim vermeyen kadın çekicidir.

 

 
Toplam blog
: 24
: 260
Kayıt tarihi
: 13.07.20
 
 

Herkese merhabalar.Gazi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği mezunuyum.Uzun yıllardır deneme,hikaye,şi..