Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '21

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

CİLDİNİZE IŞIK KAZANDIRIN!

Cildinize ışıltı kazandırın

Yazın kuruyan,lekelenen, güneş ve deniz'in tuzlu suyundan yıpranan cildinizi yeniden nane özlü mask ile ışıltı kazandırın.Yaz aylarında ciltte güneşin olumsuz etkileri görülür yani, nem kaybı, kuruluk, kızarıklık hassasiyet, yağlanma, lekelenme ve deri kalınlaşması gibi sorunlar yaşanıyor. ve cilt, gözle görülür bir şekilde ışıltısını kaybeder. O halde, cildinize uygulayacağınız nane özlü mask ile cildinizi yeniden tazelenmiş, parlak ve ışıltılı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bakım aşamaları

Temizleme: Bu dönemde cilt temizliğine önem vermek gerekiyor. Çünkü temizliğin ardından, cildinize uygulayacağınız bakım ürünleri, ancak temiz ciltle iyi sonuç veriyor.

Cildinizi uygun temizlliyicilerle temizleyin, ardından tonikle silin, aşırı kuru ciltlerde sabun kullanmayın. Çünkü sabun cildin nemini ve yağını alarak dengesini bozar. Onun yerine köpük ya da temizleme jeli kullanın. Aşırı sıcak su kullanmayın hassasiyetini arttırır, dolayısıyla ılık su kullanın..

Peeling:Güneşten kalınlaşan,sertleşen deriyi yumuşatmak ve ölü hücrelerden arıdırmak için peeling yapmak gerekiyor. Böylece cilt sağlıklı ışıltıya kavuşur, siyah nokta ve aknelerin oluşması engellenir geçirgenliği artar.

Peeling tüm yüz, boyun ve dekolteye kadar sürün, nemli parmak uçlarıyla dıştan içe doğru masaj yaparak yedirin. Ardından bol su ile durulayın ve kurulayın.

Maske:Peeling sonrası, cilt yorgunluğunu gideren cilde anında tazelik, canlılık kazandıran, nane özlü mask uygulayın. Bekleme süresi 25 dakika daha sonra maskeyi nazikçe temizleyin.

Yapılandırma:Güneş sonrası kaybolan nemi , geri kazandırmak için yapılanmaya ihtiyaç duyar. Cildi yapılandırıcı serumlar vardır, cildinize bir kaç damla sıktığınızda cilt anında canlılık kazanır, güçlenir.

Nemlendirme: Serum sonrası, yine cildinize uyum sağlayan nemlendirici ile nemlendirin.

Beslenme: Vücuda enerji veren gıdalarla bir beslenme programı uygulayın. Mevsiminde besinlerden yararlanın. Sebze ve meyve, taze et, balık, süt, yoğurt, peynir, yumurta ve sıvı olarak çeşitli ve yeterli miktarda tüketin.

 

Sağlıklı güzellik dolu günler dileği ile,

Int. Dipl. Kozmetisyen

Nesrin Sürer

www.enesbioestetikcenter.com

 
Toplam blog
: 116
: 45
Kayıt tarihi
: 15.12.18
 
 

Nesrin Sürer Kimdir? Eğitimimi Almanya'da International Cosmetic College Baron von Pechmann'da aldı..