Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '13

 
Kategori
Siyaset
 

Devler ve cüceler !...

Devler ve cüceler    !                       

Çocukluğumuzda “Dev”ler “cüce”, cüceler ise dev haline ancak masallarda gelirdi.

Şimdi ise bir zamanlar “dev” gibi gördüğümüz bazı insanlar cüceleşti, onlara oranla “cüce” gibi görünenler ise bu dönemde “dev”leşti!

AKP’ye yaranma peşinde koşan anlı şanlı (!) rektörler cüceleşirken, gerçekleri cesaretle haykıran ve demokratik haklarını savunan öğrenciler halk için birer “dev” haline geldi!

Televizyon ekranlarında iktidara yalakalık yarışına giren, örneğin yanlışlarla dolu politikalara övgüler düzen koskoca bilim (!) insanları, öğrencilerinin gözünde “cüce”den de beter bir duruma düşüp, adeta birer noktaya dönüştü.

Antalya’da 9 yaşında  küçük bir öğrencinin söylediğine bakın..Okulunda sınıfta başkanlık seçimi yapmayan öğretmenini eleştirirken “Gerçi seçim olsa ne olacak?Başbakan da seçimle geldi. Ama ağaçları kesiyor, su ve gaz sıkıyor!” demiş.

Kendince demokrasilerde seçilmiş olmanın, yani sandıktan çıkmanın önem taşıdığını, ancak bunun, seçilmiş iktidarların her türlü icraatının onaylanacağı anlamına gelmeyeceğini söylemiş:

Bu sözleriyle öğretmenine “demokrasi ve meşruiyet” dersi vermiş!   Vay sen misin bunu diyen? Minicik öğrencisini yüreklendirmesi gereken öğretmen, “düşünceni özgürce paylaştığın için seni kutlarım” demek yerine onu azarlamış,annesine şikayet etmiş!

Ayrıca Facebook’taki sayfasında öğrencisine “vatan haini” damgasını vurmuş!

Böylece minicik öğrencinin karşısında “cüce” olmuş!

Şu güzelim Türkiye’nin geldiği yere bakın!

Diyanet İşleri Başkanlığı ise “yalan söylemeyen, iftira atmayan, gördüğü gerçeği inkar etmeyen, kısacası AKP yerine Allah’tan korkan…

”Dolmabahçe Camii Müezzini Fuat Yıldırım’ı, 60 kilometre uzaktaki bir köye sürüyor.
Tek böbrekle yaşayan, eşi lösemi hastası olan müezzini “yalan söylemediği, …” için takdir etmesi gerekirken, yıllardır görev yaptığı camiden uzaklaştırıyor.

Müezzin ardında kendisini “dev”leştiren onurlu bir iz bırakıyor.

Türkiye hemen her gün “dev”lerin “cüce”leştiği, “cüce”lerin ise “dev”leştiği  birçok olay yaşıyor.

ozcanvural33@hotmail.com

 
Toplam blog
: 453
: 1059
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

1933 Kayseri'de doğdum. Kayseri Lisesi Ankara Veteriner Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Diş Heki..