Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '09

 
Kategori
Güncel
 

Devlet rest çekiyor

Türkiyede yaşamak gerçekten çok zor. 86 yıldır bir türlü gelişmiş medeniyetler arasına giremedik ve anlaşılan uzun bir süre de giremeyeceğiz. 20. yüzyılı bin bir türlü gayretlerle ülke olarak ıskaladık fakat ümit ediyorum ki 21. yüzyıl buna bizzat kendisi izin vermeyecektir.

İnsan hakları yerler altında eziliyor.

Nüfus çok büyük bir oranla artıyor. 1940'lı yıllarda İstanbul'da 600 bin kişi yaşarken Türkiyenin nüfusu 15 milyon. Şu an içinde bulunduğumuz vahim tablo endişe uyandırıyor yüreklerde. Eğer her aile en az 3 çocuk yapma kararı verirse vay halimize.

Devlet vatandaşına ne kadar sahip çıkıyor?

T.C.D.D.'de çalışan 19 kişi işlerinden uzaklaştırılmışlar. Buna itiraz eden çalışma arkadaşlarından 29'u da işlerinden uzaklaştırılmış. Devletin vatandaşına verdiği mesaj; "Benim kararıma itiraz edenin kafasını koparırım. Ben ne dersem o olur ve ne yaparsam doğrudur. Dediğim dediktir."

İşçiler haklarını aramak ve seslerini duyurmak için Ankarada Abdi İpekçi parkında toplanıyorlar. Devlet buna da müdahale ediyor. Güvenlik güçleri güç kullanarak işçileri susturmaya çalışıyor. İnsanlar dondurucu soğukta parkın havuzuna atılıyorlar. Yüzlerine biber gazı püskürtülüyor. İnsan bunlar insan... Hayvan değil, terörist değil. Devlete hizmet eden, vatanını milletini düşünen, birlik ve beraberliği savunan değerli insanlar. Çok yazık...

Eczacılar haklarını aramak ve seslerini duyurmak için geçen haftalarda bir günlük dükkan kapatma eylemi yaptılar. Seslerini duyurmak istiyorlar çünkü devlet duymuyor, umursamıyor. Vay senmisin eylem yapan, SGK Eczacılar ile yapılan sözleşmeleri fesh edeceğini açıkladı. Tek tek görüşme yapacakmış. Ne demek şimdi bu? Devlet Eczacıların boynuna ipi geçirecek ve istediği gibi idare edecek. Zaten sessiz ve kaderci bir toplumuz, hepimizi koyun haline getirmek istiyorlar.

Bir zamanlar birileri çok doğru söylemiş.

"Susma sustukça sıra sana gelecek"

Sıra yavaş yavaş hepimize geliyor.

 
Toplam blog
: 177
: 1692
Kayıt tarihi
: 02.11.07
 
 

İlk,Orta ve Lise öğrenimi TED Kolejinde yaptı. Bilgisayar Mühendisliği lisans eğitiminden sonra E..