Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Şubat '18

 
Kategori
Eğitim
 

Didim'e; Miletos Akademi - Creative Workshop-

Didim'e; Miletos Akademi - Creative Workshop-
 

     Nüfusu hızla artan Turizm Kentimiz Didim'de; kültürel etkinliklere yönelik çalışmalar yapan okullar- akademiler- açılmaya devam ediyor. Miletos gibi bir Antik Kentin kalıntılarını sınırları içinde barındıran Didim ilçemiz; Mitos'tan (efsane çağından) Logos'a (akıl ve mantık çağına) geçişin yeri olarak felsefenin de doğuş yeri olarak kabul ediliyor. Miletos'da felsefenin- felsefi düşüncenin Thalesle başladığı kabul edilir ve bu akıma Miletos Okulu denir. O dönemlerde Kent Devletlerinin Agorasız ve tiyatrosuz olamayacağı düşünülüyordu.  
     Didim ilçemizde de bu tarihsel mitolojik ve felsefi derinliğin içinde kendisine yakışır bir okula ihtiyacı vardı. Didim ilçemizdeki böyle bir eksikliği gidermek için bu konuda  Uzman Akademisyen Yiğitcan Engin Şentürk tarafından Ege Caddesinde "MİLETOS AKADEMİ - Creative Workshop- adıyla bir okul açıldı. Okulun Eğitim programları ise şöyle:
* Etkili İletişim ve Beden Dili Teknikleri
* Sinema ve Sahne Sanatları Oyunculuğu
* Yaratıcı Drama
* Yaratıcı Yazarlık Eğitimi
* Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi
* Satış ve Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi
* Dijital Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi
* Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi
* Uygulamalı Mülakat Teknikleri
* Liderlik/Etkin Yöneticilik Eğitimi
* Dijital Pazarlama Stratejileri
* İnovatif Düşünme ve Fikir üretme Teknikleri.
     Miletos Akademi iş dünyası ve akademik dünya arasında bir bağlantı noktası olarak hareket eden ve böylece iş dünyasına yeni açılımlar ve değerler getirmeyi hedefleyen Didim'in ilk komplike eğitim akademisidir.
     Miletos Akademi'nin amacı, bireylerin kişisel ve profesyonel hedeflerini gerçekleştirmelerini desteklemeyi, iş yaşantısına yönelik eğitimler düzenleyerek bireyin ve firmaların geleceğine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.
Yaş grupları olarak: 8,9,10  yaş (Çocuk grubu) 11,12,13,14 yaş (Çocuk grubu) 15,16,17, 18,19 yaş(Genç grubu) 20 ve üstü yaş (Genç grubu)
     Açılışı yapılan Didim Miletos Akademi, Ege Caddesi üzerindeki (Didekum Sitesi karşısında) okulunda Didimlilerin hizmetine girmiştir. Önemli bir eksikliği dolduracağını düşündüğüm Miletos Akademisinin Didim ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz... 
 
Not: Açılış ile ilgili fotoğraflar aşağıda Milliyet Blog Galeride 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Toplam blog
: 1410
: 1053
Kayıt tarihi
: 04.11.06
 
 

Emekli öğretmenim ve  emeklemeye devam ediyorum.  Emeklilik yaşamın sonu değil, yaşama yeni amaçl..