Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '20

 
Kategori
Alışveriş - Moda
 

DIY Anti-aging Serum

Neden serum? Neden krem veya losyon olmasın? Bir serumun güzelliği, sıvının çoğunun elimine edilmesidir, bu nedenle geride bıraktığınız şey, cildinize daha hızlı ve daha etkili bir şekilde nüfuz eden yüksek bir bileşen konsantrasyonudur. Bu, serumları yaşlılık lekeleri, güneş hasarı ve ince çizgiler gibi belirli sorunları gidermek için ideal hale getirir. (Ayrıca harikalar, çünkü biraz uzun bir yol kat ediyor! Bu genellikle onları uzun vadede krem ve losyonlardan daha ekonomik hale getiriyor.)

 

İşte bu serumdaki yağların her biri hakkında birkaç ayrıntı:

  • Lavanta, akne, kırışıklıklar, sedef hastalığı ve diğer enflamatuar durumlar gibi çeşitli cilt bozukluklarını tedavi etmek için kullanılır ve genellikle yaraların, kesiklerin, yanıkların ve güneş yanıklarının iyileşme sürecini hızlandırmak için kullanılır. Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesine ve yaşlılık lekelerinin ve yara izlerinin görünümünü hafifletmeye yardımcı olur.
  • Sardunya, akne kırılmalarını azaltarak yağ üretimini düzenlemeye yardımcı olur. Cildin elastikiyetini artırır ve cildi sıkılaştırır, kırışıklıkların görünümünü azaltır. Kan dolaşımını teşvik eder, çürükleri, kırık kılcal damarları ve diğer cilt koşullarını iyileştirmeye yardımcı olur.
  • Selvi, cilt üzerindeki bakterileri öldürmeye yardımcı olur ve yaraları, sivilceleri, püstülleri ve cilt döküntülerini tedavi etmek için kullanılır.
  • Biberiye, yaşlanmanın cilt üzerindeki etkisini yavaşlatan antioksidanlar içerir. Ayrıca sarkma ve gevşek cildi sıkılaştırmaya yardımcı olarak daha sıkı ve daha elastik hale getirir.

 

Doğal Besleyici Yaşlanma Karşıtı Yüz Serumu

Malzemeler:

  • 14-15 gr kuşburnu tohumu yağı *
  • 2 damla lavanta yağı
  • 2 damla sardunya yağı
  • 1 damla selvi yağı
  • 1 damla biberiye yağı

Kuşburnu tohumu yağı ve uçucu yağları küçük bir damlalık şişesine veya rulo şişesine ekleyin ve her kullanımdan önce hafifçe çalkalayın.

 

Yaşlanma Karşıtı Yüz Serumunuzu Kullanma

Serumu uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın ve bir toner kullanın. Parmaklarınızın ucuna bir veya iki damla serum ekleyin ve ince çizgiler, yaşlılık lekeleri ve pürüzlü cilt tonu bölgelerine hafifçe vurun. (Unutmayın, biraz uzun bir yol kat eder!) Daha sonra nemlendirici kullanın.

 
Toplam blog
: 10
: 138
Kayıt tarihi
: 05.12.17
 
 

Yıllar boyunca spor ve sağlıklı beslenme ile ilgili öğrendiklerimi ve yaşadıklarımı, nasıl zayıfl..