Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '09

 
Kategori
Kültür Turizmi
 

Doğal Cennet Olimpos

Doğal Cennet Olimpos
 

Ağaç evleri, tertemiz denizi, eşsiz doğası ile cennetten bir köşe olimpos...

Gittiğinizde çok ama çok memnun kalacağınız tarih, doğa, deniz ve eşsiz ağaç evlerin kolkola görüldüğü bir cennet köşesidir Olimpos...

Eğer kendinizi dinlendirmek , doğaya bırakmak, tertemiz oksijeni solumak , berrak denize girmek istiyorsanız bu özel koruma alanı içindeki Olimpos ilçesini mutlaka ziyaret etmelisiniz...

Olimpos, Antalya'ya 100km. uzaklıkta, Caretta Caretta kaplumbağalarının yavrulama alanı olduğundan sit alanı olarak korunan, genellikle üniversite öğrencilerinin ve sırtçantalı Turistlerin tercih ettiği tatil köyü. Ağaç evleri, çadır mekanı olarak kullanılabilecek açık alanları, Likya Yolu üzerinde bulunması önemli özellikleridir. Beydağları - Olimpos Sahil Milli Parkı sınırları içinde yer alır.

Olimpos Kemere 45 km uzaklıkta...Olimpos merkez de birbirinden güzel ağaç evlerde yada bungolow evlerde kalmanız mümkün.Burada bina yapımına izin verilmiyor ve denize sıfır herhangi bir tesis yok. Bu nedenle burada konaklamanın zevki çok ayrı. Yarım pansiyon hizmet veren bu bungolow evlerle süslü pansiyonların sezon için ortalama fiyatları 40 tl.

İstanbul'dan direk Antalya otogarı gelip buradan Olimpos araçları ile Olimpos'a ulaşabilirsiniz. Genelde pansiyonlar denize 500-1000 m arası uzaklkta...Denize yani plaja ulaşmak için antik kenttin içinden geçiyorsunuz. Bu geçiş için 1 sefer plaj kartı alıyorsunuz buda günlük sınırsız geçiş hakkı veriyor ve 5tl.

Eğer biraz kendinizi dinlendirmek, doğa ile başbaşa kalmak istiyorsanız mutlaka gitmelisiniz derim...

BARIŞ MANÇO ROCK DERNEĞİ
http://www.barismancorock.org

 
Toplam blog
: 175
: 1323
Kayıt tarihi
: 21.01.09
 
 

Serkan Hacıömeroğlu 1 Kasım'da  Trabzon'da doğdum. Yüksek öğrenimi 2000 yılında tamamladım. Çeşit..