Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '08

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
610
 

Doğum günü

Doğum günü
 

- 11 Aralık 1979 Tarihinde, sabaha karşı, dört kilogram ağırlığında nur topu gibi bir oğlumuz dünyaya geldi.

- Tabi her anne, baba gibi bizimde mutluluğumuz yüzlerimizden okunuyordu. Yanlız biz kendimizi o kadar şartlandırmıştık ki, kız bebeğimiz doğacak diye.

- O nedenle hanım, bebeğin kundağından zıbınına kadar, tüm giysileri pemberenkte hazırlamıştı. Bu düşüncede olmamızdaki etken, belki hanımın yuva öğretmenliğinden kalan kız evlat tutkusu veya annemle yaptıkları sohbetlerden olabilirdi.

- Çünkü ablam ikinci çocuğunu dünyaya getirdiğinde, onunla çok fazla ilgilenememişti. Mecburi hizmetlerini Anadolu'da yaptıkları için iki çocuğa bakmaları zor olacaktı. Bu nedenle yeğenime annem bakıyordu.

- İşte sevgili yeğenim Mine, annemin gözbebeği, beşinci çocuğu gibiydi. Biz ailece bütün sevgimizi ona vermiştik, bizim için el bebek, gül bebekti. Anneannesiyle iletişimi, sevgi bağı, çok kuvvetliydi. Annemin vefatının son gününe kadar böyle sürüp gitmişti.

- Kız çocuğu beklentimiz, bilinç altımıza bu nedenlede yerleşmiş olabilirdi.

- Oğlumuz Koray'ın doğumu mutluluğumuzun ve aile bağlarımızın biraz daha perçinlenmesine vesile oldu. Koray bizi üzmeyen, söz dinliyen bir çocuktu. Lise çağlarında müzikle uğraşmaktan büyük zevk alırdı. Konservatuara gitmek istiyordu. İşte bu yüzden zaman, zaman annesiyle atışırlardı.

- Annesi müzikle uğraşısının, bir hobi olarak kalmasını, meslek olarak mühendislik okumasını arzu ediyordu. Neticede Koray, Makine Mühendisliği diplomasını alıp, annesine vereceğini, kendisininde müzikle uğraşacağını söyleyip anlaşmışlardı.

- Neticede müzik hobi olarak kaldı, bugün makine mühendisi olmasından ve işinden son derece memnun olduğunu sık sık söyler. Annesiyle müzik konusunda tartışmalarını, hoş bir anı olarak zaman, zaman bizimle paylaşmaktan mutlu olur.

- Bugün 29. yaşını bitiren oğlumuzun, (11/12/2008) kısa bir doğum günü hikayesi mutluluğunu, sizlerle paylaşmak istedim.

(Not: Oğlum, işte senin içinde birşeyler karaladım)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevdikleriyle beraber sağlıklı,mutlu uzun ömürler versin...Allahım sizlere bağışlasın...sevgiler,saygılar..

Tunay 
 18.12.2008 20:01
Cevap :
Çok teşekkür ederim Tunay Hn. güzel dilekleriniz için. Allah cümlesinin evlatlarına, annelerine babalarına bağışlasın guzel ve mutlu günler yaşasınlar. SEvgi ve saygılarımla.  18.12.2008 23:18
 

ne mutlu size boyunuzca ve övünçle söz edebileceğiniz bir evlat yetiştirmişsiniz. Uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Sevgilerimle...

narçiçeği 
 14.12.2008 13:39
Cevap :
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Allah, hepimizin çocuklarına, sağlıklı mutlu bir ömür versin. Sevi ve saygılarımla..  14.12.2008 15:27
 

Nezdinizde sevgili Koray'ın doğum gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu yaşlar dilerim. Kevni KUŞCU

TEKBAŞINA 
 13.12.2008 12:40
Cevap :
Sayın Üstadım, güzel dileklerine çok teşekkür ederim. Hepimizin evlatlarına huzurlu mutlu güzel günler diliyorum. SEvgiler,saygılarıla.  13.12.2008 18:10
 

Bahsetmesi büyük bir haz. Ne mutlu ki bizlere bunu yaşıyoruz. Korayın doğumu ile düşüncelerinizi okurken bende o günlerime daldım. Bende de kız beklentisi çok fazla idi ama ben tutturdum. Bakıyorumda sizin gibi haklı sebeplerden buraya yönelmişim ben. Ne mutlu ki size böyle bir evlat yetiştirmişsiniz. Bir arada nice güzel yıllar diliyorum sizlere. Delikanlıya da mutlu yıllar.

Güher 
 13.12.2008 10:26
Cevap :
Güher hn.cım bu samimi içten yorumun için çok teşekkür ediyorum. Gerçektende kız veya erkek aslında hiç farketmiyor, onlar bizlerin yaşam kaynağı, göz bebeklerimiz, canlarımız. Onların mutluluğu, bizlerin mutluluğu oluyor. Sana ve güzel kızlarına sevgiler, mutluluklar ..  13.12.2008 18:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 465
Toplam yorum
: 695
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 1531
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Çevreye saygı, insanlık görevi olarak algılanmalıdır. Bankacılık ve finans yöneticiliği  uğraşım ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster