Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '22

 
Kategori
Astroloji
 

Doğum gününüzün enerjisi

Doğum günü, insan hayatında sihirli sayılan bir gün. Doğum gününüz sizin gününüzdür.
Solar Return yani Güneş yılda bir kez doğum pozisyonuna döner. Güneşin kendi ile kavuşum yapmasıdır bu. Ve bir doğum gününüzden bir sonraki doğum gününe kadar olan kısmı ilgilendirir. Güneş "var olma" enerjisi olduğu için de Doğum günümüzün çevresinde bir sürü pozitif enerjiyle dolu güçlü enerji var. 
Bazı ruhsal uygulamalarla bu enerjilerin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak mümkün. 
 
Kişisel enerji o gün zirvededir ve hayatınızın yönünü değiştirebilirsiniz. Evet ancak bu potansiyeli nasıl kullandığınıza bağlı olarak bir sonraki doğum gününüze kadar yaşamınız için olumlu ya da olumsuz bir alt yapı oluşturursunuz. İşte bu nedenle, o günlerde kendinizi düşük enerji ve titreşimlerden korumak için mümkün olan her şeyi yapın.
Çatışmalardan, tartışmalardan kaçının.
Dilinize dikkat edin
Dedikodudan ve yargılamalardan uzak durun.
Her türlü olumsuzluktan, stres yaratacak durumlardan kaçının ( olumsuz haberler, enerji vampirleri vb. insanlardan).
Ağlamayın.
 
 
Doğum gününüzden birkaç gün öncesinde bir takım arınma çalışmaları yapabilirsiniz.
Dolabınızı, çekmecelerinizi, eşyalarınızı gözden geçirin ve artık ihtiyacınız olmayan veya kullanmadığınız her şeyden kurtulun. Özellikle size kötü olayları, ilişkileri hatırlatan veya üzüntü ve kederle ilişkilendirilen eşyaları elden çıkarın.
 
Evinizi temizleyin. 
 
Güzel müzikler dinleyin, komedi izleyebilir, yürüyüşler, meditasyon yapabilir size kendinizi hoş hissettiren ne varsa yapabilirsiniz. 
İlham verici sizi yükselten kişileri takip edin, okuyun dinleyin. 
 
Ve doğum gününüzün olduğu gün kimse almasa bile siz kendinize kendinizi değerli olduğunuzu hissettirin ve bir pasta alın (veya yapabilirsiniz de). Dünyada neredeyse tüm kültürlerde pasta ve doğum günü dilekleri gelenekseldir. 
O günde titreşiminiz yükseltecek şeyler yapın. Abur cubur yemek ve alkol almak titreşiminizi azaltacaktır. 
 
 
 
Feng Shui ye göre doğum günü kutlamalarında mümkün olduğunca hayırlı bir gün olmasını sağlamak için birkaç yolu vardır. Bugünü planlarken yang enerjisi üretebilir. Bu özel günde uğurlu enerjiyi çekmek için doğum elementini de kullanabilirsiniz. (Ateş, hava, su, toprak)
 
Feng shuide bir doğum gününde şunlar yapılması önerilir:
 
Güne dua ve şükrederek başlayın.
Sahip olduğunuz nimetleriniz için şükredin. Ve hayırlı chi enerjisini davet etmenin sembolü olarak bir kapı veya pencere açın. 
 
O gün sevdiğiniz Mantra olarak seçtiğiniz bir kelimeyi tekrar etmek o sözcüğün içindeki gücü size çekecektir.
 
Yang Enerjisini akıtın.
Yin yang sembolünü duymuş yada görmüşsünüzdür. Siyah ve beyaz içiçe geçmiş bir sembol. İşte orada beyaz olan kısımdır. Yani yaşam. Hareket, ışık, sıcaklık.
Bir doğum gününü kutlamanın en iyi yollarından biri, evinizde akan yang enerjisidir. Bu, kırmızı balonlar, kırmızı bardaklar, tabaklar ve peçeteler gibi süslemelerinize kırmızı rengi ekleyerek gerçekleştirilebilir. Altın gümüş eşyalar kullanılır.
 
Kutlamanın yapılacağı masayı yansıtmak için karşısına uzun bir ayna yerleştirin. Bu bereket enerjisini aktive edecektir. Aynanın, masada oturan kişilerin yansımasının kafalarını kesmemesi için yerleştirildiğinden emin olun! 
 
Yang enerjisini alanınıza davet etmek için mutlu müzikler çalın.
Işıkları açın, kristaller koyabilir ve güneşi içeri almak için perdeleri açın.
 
İyi bir yang enerjisi almak için egzersizinizi güneşte yapın. Bu, yoga, meditasyon veya güneş ışığında uyguladığınız herhangi bir egzersiz olabilir.
 
Zenginlik, Sağlık ve Bolluğun Sembolleri
 
Aşırıya kaçmadan bazı zenginlik, sağlık ve bolluk sembollerini kullanabilirsiniz. Dengenin her zaman feng shui'nin anahtarı olduğunu unutmadan.
 
Altın gibi bazı zenginlik sembollerini doğum günü sofralarınıza dahil edin. 
Yang enerjisini çekmek için pembe gül ve kırmızı çiçekleri seçin. Kavanozda Pembe ve Kırmızı Şakayık olabilir. İpek çiçekleri kullanabilirsiniz, ancak bir zamanlar canlı oldukları ve şimdi ölü oldukları için kuru çiçekler kullanamazsınız. Kesme çiçeklerin de kesinlikle cenaze törenleri için olduğuna ve asla hediye olarak verilmediğine inanılır feng shuide. Taze kesilmiş çiçeklerin yerine saksı çiçeği verebilirsiniz.
 
 
Uğurlu Doğum Günü Yiyecekleri
 
Bazı yiyecekler, özellikle doğum gününüzde tüketildiğinde uğurlu olarak kabul edilir. Sağlıklı bir yıl ve uzun bir ömür sağlamak için bunlardan bir veya birkaçını sofranızda kullanabilirsiniz.
 
Bir kase şeftali, sağlığın sembolü olarak kabul edilir. Nar, narenciye ve elma da mükemmel feng shui seçenekleri olarak kabul edilir.
 
Bugünde hediye olarak kimseye keskin uçları olan bir şey hediye edilmez bu da aklınızda bulunsun!
Bu zehirli ok olarak kabul edilir. Bıçak, kılıç, makas veya diğer sivri uçlu ve keskin nesneler gibi zehirli ok olarak kabul edilir. Daha da önemlisi, böyle bir hediye, o özel günü kutlayan kişiyle aranızdaki sevgi ve dostluk bağını kesme arzusu olarak görülebilir.
 
 
 
Sevgiler tüüm kalbimden
Nur Demir
İnstagramda: Nrlblog
Facebookta: NRL
 
 
Kaynaklar:
 
*Celebrating a Birthday With Feng Shui | LoveToKnow
 
*How to Harness the Power of Your Birthday and Get Ready for Amazing Changes in Your Life? | by Galina Naihin | Medium
 
*7 Birthday Rituals for Good Luck & Positive Energy (outofstress.com)
 
Toplam blog
: 202
: 1460
Kayıt tarihi
: 10.11.16
 
 

Yaklaşık 20 yıldır Kişisel-Ruhsal Gelişim, EFT ve Kuantum Enerji ile ilgili araştırmalar ve çalış..