Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '07

 
Kategori
Yemek - Mutfak
 

Dondurma sanatı

İlk yazımda bu yaz tanışma şansı yakaladığım, sizinle paylaşmak istediğim bir olaydan hahsetmek istiyorum. Benim gibi damak tadına düşkün bir çok insanın olduğunu bilerek tavsiyede bulunmak istedim.

Gazete okumayı seven biriyim. Değişik gazeteleri takip ederim. Bir çok gazetede Bostancı'da Yaşar Usta'nın dondurması başlıklı yazılar okudum. Herhalde reklam içerikli yazılar diye düşündüm. Malum damak tadına düşkün biriyim. Sofra dergisinin aylık takipçisiyim. Ağustos ayı sayısında da Bostancı'da Dondurmacı Yaşar Usta yazılarını görünce hemen internete girdim. Ya kimdi bu adam? Hele o dondurma resimlerinin görüntüleri iştahımı iyice kabarttı.

İnternette gördüm ki; meğer çoktan bir çok insan keşfetmiş yorumlar yazmış. Ben de bu lezzetten daha fazla mahrum kalmamak için adresi alıp Yaşar Usta'nın yanında aldım soluğu. Benim gibi fazla meraklılar için tarif edeyim, Yaşar Usta Bostancı'da Minibüs caddesi üzerinde benzincinin karşısında. Biberoğlu Unlu Mamulleri'nin önünde şirin bir tezgahı var.

Neyse gelelim dondurmalara... Yaşar Usta'nın dondurmasını yedikten sonra daha önce hiç dondurma yemediğimi anladım. Hangi meyvenin dondurmasını yesem o meyvenin tadını aldım. Doğrusu müthişti. Anladım ki o yazıların hiç biri boşa yazılmamış.

Ben yıllar sonra yakaladığım bu güzel lezzeti sizinle paylaşmak istedim. Emin olun pişman olmayacaksınız.

Ağzınızın tadının bozulmaması dileklerimle...

 
Toplam blog
: 2
: 1616
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

1980 Aydın doğumluyum. 2002 Kırşehir Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler öğretmeniyim. Halen İstanbul E..