Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ekim '12

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
2040
 

Düzenli spor yapan kadınlar!

Düzenli spor yapan kadınlar!
 

Düzenli spor yapan kadınlar kemik erimesi için ilaç almak zorunda kalmazlar, düşüp kalçalarını kırmazlar çünkü spor kemiklerini zaten güçlendirir, işe yaramayan selülit kremlerine para harcamazlar çünkü selülit diye bir problemleri olmaz. Düzenli spor yapan kadınların varis çoraplarına da ihtiyaçları yoktur çünkü varis diye bir sorunları olmaz. Bel ağrıları çekmezler, bel ve boyun fıtığı olmazlar çünkü bel çevresi kasları kuvvetli boyunları düzgün olur. Deniz ve havuzda bikini giymekten çekinmezler çünkü utanacak saklayacak değil son derece muntazam vücutları olur.

Düzenli spor yapan kadınların ciltleri parlak olur çünkü oksijen alma ve kan dolaşım sistemleri gelişmiştir, baş ağrıları, depresyon ve can sıkıntıları çok az olur çünkü spor mutluluk veren endorfin ve serotonin hormonlarını salgılatır. Merdiven çıkarken, bütün gün yürümekten yorulmazlar çünkü kas, kemik ve kalpleri kuvvetlidir. Devamlı moralleri bozuk olmaz çünkü aynaya bakınca vücutlarından iğrenmezler ve kendilerine güven kazanmışlardır. Adet kanamaları düzensiz olmaz spor onu da düzene sokar. Sürekli “çok kilo almışsın” lafını duymazlar çünkü kiloları ideal ölçüdedir. Düzenli spor yapan kadınların güzellik salonlarına ve makyaj malzemelerine dünyanın parasını harcamaları gerekmez çünkü spor zaten onları güzelleştirir. Cinsel hayatlarında tatminsizlik yaşamazlar çünkü doktorların dediğine göre düzenli sporun cinsel performans üzerinde de olumlu etkisi vardır. Sürekli yeni kıyafete aşırı para harcamaları gerekmez çünkü yıllar önce aldıkları kıyafetlerin içine rahatça sığabilirer. Sosyal toplantılarda kimsenin ilgilenmediği bakmadığı kadınlar olmazlar çünkü muntazam vücutları, kendinden emin güvenli ama mütevazı davranışları ve bakışları olur, ilgi odağı olurlar.

Düzenli spor yapan kadınlar biyolojik yaşlarını gösteremezler 55 yaşında olduğunu söyleyince herkes hayretler içinde kalır, 35 – 40 gösteriyorsunuz der ve bunu derken samimidirler. Menopoz devresini sıkıntılı geçirmezler, çünkü doktorların dediğine göre menopoz yüzünden östrojen ve progesteron hormonları azalsa dahi düzenli spor menopozun olumsuz etkilerini en aza indirir. Tansiyon, diyabet, yüksek kötü kolesterol gibi şikayetleri çok nadirdir, düzenli spor kan basıncını ve kötü kolesterolü düşürür, trigliserid ve kan yağlarının aşırı yükselmesini engeller, bu nedenle düzenli spor yapan kadınların damarlarının iç duvarlarında kötü kolesterol plakları oluşup damarları tıkamaz ve kalp rahatsızlıkları şikayetleri de çok nadir olur. Bu kadınlar başka kadınları kıskanmazlar çünkü başka kadınlarda kıskanacak birşey bulamazlar ve özgüvenleri yüksektir. Hiçbir zaman ilgisiz kalmazlar çünkü hem erkeklerin hem de kadınların takdirini toplarlar tabi bazılarının da kıskançlıklarını.

Düzenli spor yapan kadınların sebebi bulunamayan ağrıları olmaz, çünkü vücutlarındaki tüm sistemler sağlıklı bir şekilde işlemektedir. Aşırı stresli olmazlar çünkü kendilerinden memnun ve kendileri ile barışıktırlar. Hergün aynaya baktıklarında kendilerine hakaret etmezler çünkü hakaret edecek bir şey bulamazlar. Birisine el salladıkları zaman kollarının altı da sallanmaz çünkü kasları sıkılaşmıştır, vücutlarının herhangibir yerinde sarkma da olmaz. Erkekler tarafından beğenilmeme endişeleri yoktur beğenen o kadar çok erkek vardır ki onları elemek vakitlerinin büyük bir kısmını alır. İşyerinde, okulda verimsiz çalışmazlar çünkü enerji dolu ve zihinleri açıktır. Yorgunluk nedir bilmezler çünkü rahat uyurlar ve sağlıklı işleyen vücut sistemleri, kuvvetli kas ve iskelet yapıları onları dinç tutar. Çocuklarına iyi anne olurlar çünkü mutlu, enerjik ve iyi rol modellerdir. Kendilerinden devamlı şikayetçi koca veya sevgilileri olmaz, çünkü iç huzurları vardır ve bu etraflarına da huzur verir. Olur olmaz şeylere sinirlenmezler, kendilerini kontrol edebilirler, çünkü spor beyindeki sinir hücreleri nöronların sayısını ve bu nöronlar arasında kurulan bağları artırır ve güçlendirir. Düzenli spor yapan kadınları kimse dize getiremez !

Gezgozyaz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tamam düzenli sporun faydası var ama bu kadar değil. 25 senedir spor yaşam tarzımdır eksik etmem. Ama yzdıklarınızı tam okuyamadım bile. sanki spor sihirli değnek gibiymiş göstermişsiniz. Tamam sağlık, psikoloji, fit olmak sporla alakalı ama sadece sporla olmuyor. Ben de yapın diyorum çevremdekilere ama ne bileyim yazıyı okuyunca niye bi çok şeyde bana yaramadı diye düşündüm..

eylem karabulut 
 15.10.2012 20:59
Cevap :
Sayın Eylem Karabulut, yazımı tamamen okumadan yorum yapmışsınız isterseniz bir yazıyı bitirmeden yorum yapmama alışkanlığı edinin. Yazımdan sağlık için birtek spor yapmak yeterlidir diye bir anlam çıkarmak mümkün değil. Sağlıklı beslenme, düzenli uyku, sigara ve alkol alışkanlığı olmaması, uzun süre yaz güneşi altında durmamak, yeteri kadar su içmek, esrar kullanmamak, düzenli ve sağlıklı seks hayatının olması,sosyal ilişkiler kurmak,hobi edinmek, aşırı çalışmamak, temiz hava almak... bunlar da sağlık için gerekli ama burdaki konum sporun faydaları. Spor yapan kişi istediği kadar sigara, alkol içebilir, uykusuna dikkat etmek zorunda değildir diye bir anlam çıkmaz yazımdan. Saygılarımla.  27.10.2012 3:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 368
Toplam yorum
: 132
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 2244
Kayıt tarihi
: 05.05.12
 
 

BİLİM özellikle astronomi ve çeşitli konularda araştırmacı ve yazar Amatör fotoğrafçı, Ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster