Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Eylül '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
679
 

E-günlükte facebook, cadde, kanser aşısı:)

Olacak şey mi şimdi bu? Facebook Türkçe'ye geçip sayfa düzenini değiştirdi. Anında "Facebook sayfasını beğenmedim gurubu" oluşturulmuş ve henüz beğenene rastlamadım. Adamlar bizi tanımıyorlar. Alışkanlıklarımız kuvvetlidir, tutucuyuzdur, kolay kolay değişiklik yapmayız. En kolay değiştirdiğimiz şey bilgisayarlar, arabalar, cep telefonları ve sevgililerimizdir. Bunların dışında pek değişiklik sevmeyiz. Tüpçüyü, sucuyu, sütçüyü, gazetemizi, gittiğimiz yerleri değiştirmeyiz. Eşyalarımıza bağlanmanın ötesinde aşık oluruz. Hiç kullanmadığımız eşyalarla doludur evlerimiz... Facebook sayfasına alışmamız çok zaman alacak. Değiştirmeyin kardeşim. (Çok güzel olmuş) Alışkanlıklarımızla oynamayın. Daha anlaşılır, daha düzenli sayfa istemeyiz, eskisi kalsın. (yenisi çok güzel ve daha anlaşılır)

Cadde'ye çıkan bütün ara yollarda kırmızı ışıkta durma süresi en az altmış saniye. Ömrümüzün büyük kısmı uyku, bilgisayar, tuvalet, ev işleri, yollarda geçiyor derken, bir de kırmızı ışık çıktı. Ben şikayetçi değilim. O altmış saniye de neler görüyorum neler. Hatta mümkünse süreleri biraz daha uzatsınlar. Bazan uzaktan gelen güzel kızları göremeden yeşil yanıyor.

Sevgili e-günlüğüm; bütün yaz köpeklerim piresizdi (ara ara oldu) yaz bitiyor, benimkiler pirelenmeye başladı. Yani argoda şüphelenmek anlamında değil, gerçek anlamda pirelenmeye başladılar. Yarından sonra hava soğuyacakmış, biraz daha bekleyeyim, belki geçer. Havaların soğuyacağı Boss'un yemek yemesinden belli. İki gündür dinazor kabına koyduğum yemeklerini yalayıp yutuyor... Meteorolog köpeğim benim.

Dün akşam hava biraz bulutlu ve serindi. Ay ve yıldızlar saklanmıştı. Güneşe inat yine soğuk içeceklerimle oturdum.

Nijerya’da 84 yaşındaki 86 eşi, 170 çocuğu olan imam, eşlerinin sayısını 4’e indirmeyince gözaltına alındı. Vay namussuz! Kaç erkeğin hakkını yemiş utanmadan. Fakat, tam parti lideri olacak özelliklere sahip bir amca. O kadar kadını idare eden dünyayı bile yönetir. Biz beş teneyi idare etmekte zorlanıyoruz, amcaya bakar mısın?

Kanser aşısı farelerde işe yaramış... Bize ne, fare miyiz biz? Fareler için sevindirici bir haber. Üstelik de meme kanseri için. İnsandaki meme farede olsaydı o da kanser olabilirdi. Onların adına tıp bilimine teşekkür ediyorum. Yalnız küçük bir sorun var. Biz virüsü enjekte etmediğimiz sürece fareler kanser olmazlar. Neden onların üzerinde deney yapılır acaba? Neyse, akşam bahçede ki farelere de durumu anlatırım. Onlar bana işin doğrusunu söylerler.
Değerli e-günlük; biraz önce Ablam çağırdı, Annemin yanına gittim. Ablamı delirtmiş. Hiç bir şey yemek istemiyor, nefes açıcı tedaviyi bile reddediyormuş. Ben söyleyince her şeyi yapıyor nedense. Ablam kaç gündür uykusuz ve perişan bir vaziyette ona bakıyor. Eve nefes açan maskenin kompresörünü bile almış. Odayı küçük bir acil servis haline getirmiş. Annem ise verilen antibiyotiğin (çocuk için olanı) yan tesiri ile aksileşmiş. (ilaç kullanmayınca böyle oluyor. yan tesiride açığa çıkıyor) Gidip Ablamın dediklerini yapmasını ve yemeklerini yemesini söyledim. O halen yatıp, uyuyunca iyileşeceğim sanıyor. Hiç hasta olmayan, hastalığın nasıl geçeceğinide bilmiyor. Hastalık cahili annem. Hiç bir şeyi olmadığını, sadece düzenli yemek yemesi gerektiğini söyledim. Sadece bronşları iltihapla dolu. Önemli bir şeyi gerçekten yok. Dün akşam sırtına tentirdiyot sürdük (hiç itiraz etmedi) Biraz daha iyi. Sinirleri yerinde. Kızıp aksileşebiliyor. Bunlar olumlu belirtiler...

Bu gün sakin geçiyor e-günlük. İşler sakin geçince gün de geçmek bilmiyor. Günler çabuk geçse şikayet ederiz, geçmese şikayet ederiz.
E-günlüğüm; Linda epey kilo verdi ve normal görünümüne kavuştu. Doktor Kuşhan'a veya diyetisyene gitmeden kendi çabası ile kiloları normale döndü. Demek ki, köpekler yaptığına göre, akıllı ve düşünen varlık olan insan da yapabilir.
Yine derin konulara dalmadan gideyim ve git e-günlüğüm. Nasılsa biz (Linda ile) akşam yemeklerimizi yedik.
Yarın da yağmur başlıyormuş. Görürsünüz siz suyu. Şimdide her yeri sel alacak, evler yıkılacak, kazalar artacak, insanlar kaybolacak. Kuraklık diyordunuz. Alın size yağmur.
Yarın yine yazışmak üzere, bu günlük bu kadar. Hoşçakal.

Biliyor musun? İnsanlar yılda bin beş yüz kere rüya görürlermiş... (yalan, biz hep rüyadayız, hiç çıkmadık)
Güzel söz: "Doğru zihinsel bileşimi yakalamış bir insanı hiç kimse durduramaz, yanlış zihinsel bileşime sahip bir insana hiç kimse yardım edemez... W.W. Ziege

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 512
Toplam yorum
: 333
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 549
Kayıt tarihi
: 06.02.08
 
 

Bir varmış, bir yokmuş... Sağlık, huzur, mutluluk. Başka hiç bir şeye önem vermem bu hayatta. Bu yüz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster