Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '18

   
  Kategori
  Eğitim
  Okunma Sayısı
  250
   

  Efe'nin Okula Gitmediği Cuma Günü Kaçırdığı 10 Şey

  Efe'nin Okula Gitmediği Cuma Günü Kaçırdığı 10 Şey
   

  Bir öğrenci okula gitmediği 1 (bir) günde neleri kaçırmış olabilir?


  Hepimiz öğrenci olduk. Annemize yaptığımız hastayım numaralarıyla okulu kırmayan yok gibidir. Okuldan sadece bir günlük kaçamak yapmak çok tatlı gelse de, o kısacık günde neler kaçırdık kim bilir. İşte o ihtimaller üzerine,  okula gidilmeyen 1 günde neler kaçırılmış olabilir bakalım...
  ---

  Cuma sabahıydı. Efe’nin akşamdan biraz ateşi vardı ve ufaktan da öksürüyordu. Annesi okulu aksatmamak konusunda çok katı olsa da Efe’nin okul sabahı yaptığı numaralarına kandı ve Efe için mükemmel bir 3 günlük tatil başladı. Ama Efe okula gitmediği o gün çok şey kaçırmıştı ve bunların çoğundan ya haberi bile olmayacaktı ya da Pazartesi arkadaşlarından dinlediğinde Cuma günü okula gitmediği için üzülecekti...

  1- O gün ilk derste İngilizceci Salih Teacher yeni üniteye başlamıştı ve ünitenin girişinde, tüm yıl işlenilecek olan ve İngilizce'nin lanetli konusu olarak adlandırılan Perfect Tense'in temelleri atılacaktı. Efe bunu kaçırdığına uzun bir süre pişman olacaktı. Çünkü dersi derste öğrenmek gibisi yoktu.

  2- Ertesi hafta Perşembe günü İngilizce ile ilgili bir tören vardı ve İngilizce öğretmenleri Efe’nin gelmediği o gün, tüm öğrencilerle çok eğlenceli bir telaffuz videosu çekecekti. Efe tören günü tüm okul ile o videoyu izleyerek gülecek ama kendini o videoda göremeyecekti.

  3- Öğle yemeği vaktinde yemekhane sırasının önüne geçme maratonunda, ayağı kendi ayağına takılıp düşerek yuvarlanacak olan Ege’yi göremeyecek ve bu olaya beraber gülemeyecekti.

  4- Aynı Ege, öğlede önceki son dersin teneffüsünde, sıranın kenarını beyaz tebeşirle boyayacak, bunu farketmeyen Sosyalci Bünyamin Hoca'nın siyah kumaş pantolonunu Beşiktaş'lı yapacaktı ve Beşiktaşlı Efe bunu da kaçıracaktı.

  5- Okul bahçesinde, 50 dakikalık günün en güzel vakti olan öğle arasında, Recep Hoca kaptanlığında hocalar ve öğrenciler kıran kırana bir futbol maçı yapacaktı ve ilk defa öğrenciler maçı kazanacak, şampiyonlar ligi şampiyonu olmuşçasına koridorlarda zafer turu atacaklardı.

  6- Her Cuma namazından sonraki derste okulda bir öğrencinin çikolata ikramı vardı, ama Efe’nin Antepli arkadaşı Emir Kemal’in ailesi o gün sürpriz yapıp tüm okula Antep baklavası ikramında bulunacaklardı, Efe bu tatlı anıyı da tadamayacaktı.

  7- Beceri dersi olan İngilizce-Konuşma dersinde, konu odağı volkanik patlamalardı ve İngilizceci Utku Teacher ile fenci Ahmet Hoca laboratuvarda, kola-mentos deneyi yapacaklardı. Efe, daha sonra saçları yapış yapış olacak olan, mentosu kola şişesine atmakla görevli arkadaşı Taha‘nın kola şişeden fışkırdığındaki haline şahit olamayacaktı.

  8- Bilişim-Kodlama dersinin hocası Hüseyin Hoca, başvuru tarihi son gün olan TÜBİTAK Kodlama yarışmasına 5.sınıflardan öğrenci seçecekti ve “bilgisayar manyağı” olan Efe bu yarışmaya katılamayacaktı.

  9- Drama dersinde Rukiye Hoca, şişme plaj topu ile bir etkinlik yaptıracaktı ve “demir kafa” lakaplı arkadaşı Mert topu yanlışlıkla (!) kafa atarak patlatacaktı, sınıfın kahkaları ile Rukiye Hoca’nın veryansınını Efe göremeyecekti.

  10- Cuma çıkışı İstiklal Marşı törenine, Efe’nin ergen abi ve ablaları olan 8.sınıflar geç kalacaklar ve Müdür Tamer Hoca onları bayağı paylacaktı. Buna trip atan 8’ler İstiklal Marşı’nı okumayacaklardı ve Tamer Hoca diğer sınıfları evlerine gönderirken 8.sınıflara 3 kez daha İstiklal Marşını okutacaktı. Efe, evlerine gitmeyip bunu kenardan izleyen diğer arkadaşlarıyla beraber 8’lerle dalga geçemeyecekti (gerçi belki de bu iyi bir şeydi :)

  ---

  Bir günde bu kadar şey kaçar mı demeyin, ne zaman ne olacağını bilemezsiniz çünkü. Vakit sınırları belli olan eğitim hayatını öğrenciyseniz kaçırmayın, öğrenci velisiyseniz çocuğunuzun kaçırmasına izin vermeyin. Daha sonra önünden geçerken özlemi ile hüzünlenecekleri okullarında, bir günü dahî kaçırmasınlar...
   

  ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

  Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmaktadır

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 250
  Kayıt tarihi
  : 10.08.17
   
   

  Bir okulda İngilizce öğretmeni. Kütahyalı. ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster