Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '18

 
Kategori
Aşk - Evlilik
 

Elektrik Meselesi Değildir Sevgi

Neden “senden elektrik almadım” diyoruz ki? Elektrik fişi miyiz biz?  Neden sevgiyi bu kadar basite indirgiyorsunuz? Ulaşmak ve sahip olmak çok mu kolay?

Çok mu yüksek beklentileriniz var acaba? Para? Kariyer? Lüks yaşam? Seyahatler?  Güzel arabalar ve evler? Mücevherler? Özel günlerinizi hatırlasın. Ara sıra pahalı, hoş sürprizler yapsın.  Bu mu beklentileriniz?

Sizin için hep para harcasın yani? Bu sevgi değil  ki.

Ya da yakışıklı olsun istiyorsunuz. Şöyle görenlerin gözlerini ayıramayacağı cinsten biri.  Saçı, kaşı yerinde olsun. Kaslı vücudunda yarım kilo fazlası olmasın. Güçlü kuvvetli görünmüyorsa zaten size elektrik veremeyen sünepe biri olur değil mi? 

Erkek de nedense hep çok genç,  güzel ve seksi bir hatun arar. Kafası çok çalışmasın ama güzel görünsün.  Süslü olsun. Uzun saçlı v e güzel  vücutlu olsun. Mutfakta olmasa da yatakta iyi olsun. Gönlünü hoş etmeyi bilsin.  Öyle evi temizlesin, çocuklara baksın, evinin hanımı olsun filan da dediğiniz yok.  Dikiş mikiş bilmesi de gerekmiyor. Onlar eskidendi zaten!  Elektrik meselesi bu!  Gözüne hitap etmiyorsa gönlüne de hitap etmez değil mi?

Siz gerçekten sevip, sevecek değil; başkalarına hava atabileceğiniz birilerini arıyorsunuz.

Neden hep şekilciyiz? Neden hep başkalarını düşünerek yaşıyoruz? Başkası yanınızdakini kıskansa ne olacak? Mutlu mu olacaksınız? Çok güzel ya da çok yakışıklı bir eş ile başkasının kıskançlığını çekmek çok mu güzel? Sonra sizin eşinizi elinizden almaya çalışsınlar değil mi? Cazip tekliflerle aldatmaya teşvik etsinler?

Yazık.  Kalbinizin, ruhunuzun, aklınızın sesini hiç dinlemiyorsunuz.  Gerçi kalbinizin sesini dinlerseniz o da size hata yaptırır.  Heyecana kapılıp, sonrasında iyi olmayacak bir duyguyu aşk zannederek, yanlış adım atabilirsiniz.

Ruhunuzun size bir ses vermesi için zaman geçmesi lazım.  İyi- kötü birçok şeyi paylaştığınızda ses verir o.

Aklınızın sesini dinleyin ama. O size der ki;  “Elektrik alma meselesi değildir sevmek. iyi günde, tatilde, yemekte, gezmede, güzel evlerde, arabalarda herkes seni seviyor görünebilir.  Sen de sevdiğini zannedebilirsin ama cazibesine kapıldıkların sevgi değildir.  Sen karşındaki insanı görmüyorsun ki.  Sen kötü göründüğünde ya da hasta olduğunda, cebinde paran olmadığında da seni arıyor ve yanında olmak istiyorsa ona güven. Onu sev.  Varsın gözü şaşı olsun. Varsın 5 kilo fazlası olsun.  Cebinde senin hayal ettiğin kadar çok parası olmasın. Ne olur? Sevgisi var ya. Seni sadece güzelken ve güzel zamanda değil, ağladığında ve acı çektiğinde de sevebiliyorsa .. Sen de sev o güzel kalbin sahibini.   Pişman olmazsın.”

Aklını dinle. Elektrik dediğin etkileşim, kesinti olur olmaz kaybolur!  İnsanız biz. Fiş değil! Elektrik alma.  Sevgi al. Sevgi ver.

 
Toplam blog
: 72
: 363
Kayıt tarihi
: 20.01.16
 
 

4 kitabı olan bir editör- yazar. Hayvansever. Çevreci. Kadın hakları savunucusu ..