Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
273
 

En büyük sorun?

En büyük sorun?
 

Değerli arkadaşlar

Öncelikle şunu belirterek sözlerime başlamak isterim; türban bu ülkenin en büyük sorunu mu? Bu sorunun cevabı aslında çok net, herkesin bildiği ama nedense bazılarının umursamadığı bir cevap...

Bu ülkede çalışana yapılan zam en fazla 3 gün tartışılır ve pazardan birkaç görüntü ile anlatılır işin vahim boyutu... Bu sorun diye halkın önüne atılan dert yumağı ne kadar oy getirir sorusundan ziyade daha ne kadar iktidar getirir demektir. Soruna akilane bir çözüm bulmak mıdır amaç yoksa bak ben çabaladım ama izin vermedilermidir buda takdire şayandır. Bence ülkeyi yöneten insanlar önce şunu anlamalılar mübarek ayın bitmesine az kaldı ve iftar çadırları kapanacak, dolayısıyla insanlar yine sokaklarda artık yemek arayacaklar yine.. Biz neyi tartışıyoruz 'Malezya olurmuyuz' yahu kadeşim bu ülkenin insanları çoktan Afrikalı gibi yaşıyor sen kalkmışsın neyi tartışıyorsun diyen yoktur. Bence artık takkeyi önümüze koymanın vakti geldi, hani mahalle baskısı diyen zihniyet varya o baskı keşke birazda mağdur insnaları anlatmak için kullanılsa derim.

Son olarak bence bu tartışmayı daha çok sulandırıp ve büyütüp diğer önemli sorunları görmemezlikten gelme hastalığımızdan acilen kurtulmalıyız.Haydi çünkü iftar çadırları kapanacak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

öncelikle yaptığınız yorumla gösterdiğinix ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim ama bence medyanın senelerce önce kişiler hakkında yaptığı yorumlara bakalım bir de şimdiki bu bile bence önemli bir veridir,yine de yorumunuza saygı duyuyorum.

Alex Kaptan 
 16.10.2007 18:06
 

Eğer bir ülke; demokrasisinin sağlıklı yürümesini istiyorsa; ciddi bir muhalefet kurumuna ve gerçekten bağımsız yazılı ve görsel basına sahip olma zorundadır. Bu iki kurum, hem ülkede yolsuzluk ve haksızlık yapılmamasına, hem de iktidar partilerinin yanlışlarına mani olacak, hem de yol gösterici olarak ülkenin gelişmesinin önünü açacaktır. Bizdeki muhalefet, sadece olumsuzlukların fotoğrafını çekmekte, ancak daha iyisinin nasıl yapılacağı konusunda ışık tutmamaktadırlar. Özellikle köşe yazarlarımız, hükümete hakaret etmekten halkı aydınlatmaya fırsat bulamamaktadır. Bu durumda vatandaş sorunlarının çözümsüz olduğu düşüncesine kapılarak karamsar olmaktadır. Günümüzde olduğu gibi Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 08.10.2007 16:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 36
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 1205
Kayıt tarihi
: 26.09.07
 
 

Mühendislik öğrencisi ama dünyanın mühendislikle değil farklılıklara saygı ile daha yaşanılır old..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster