Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Yaşam Koçu Oya Özer

http://blog.milliyet.com.tr/oyaozer

07 Kasım '14

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

Enerji vampirleri…

Güçlü insanlar, istediklerini elde edebilen,engelleri  fırsatla çevirebilen, güçlü yanlarını çevrelerine de yayabilen kişilerdir. Güçlü olabilmenin yolu aslında çok basit. Doğal gücünüzü artırmak ve yaşamınızdaki enerji vampirlerini yok edebilmek.

Nedir bu enerji vampirleri? Dikkatinizi dağıtan, enerjinizi çalan size kendinizi kötü hissettiren her şeydir. Çeşitli olaylardan tutun da bazen en yakınınızdaki kişilere kadar her şey..

Evinizde tamir için bekleyen bozuk eşyalar, dolabınızda giymediğiniz eski kıyafetler, belki biriktirdiğiniz ve hiç kullanmadığınız bir sürü eşya… yaşadığınız şehrin trafiği… Sizi sinirlendiren,sizi yoran göz yumduğunuz her şey, sizden enerjinizi çalar. (alkol, sigara, bilgisayar, birikmiş gazeteler, bozulmuş eşyalar, saçınızın boyası, ütüsüz gömlekleriniz, arabanızın gecikmiş bakımı, iş arkadaşınız, bazen sevgiliniz…)Bu liste daha uzar gider.

Örneğin kötü alışkanlıklarınızdan başlayalım. Sigara alışkanlığınız mesela…hep bırakmak istediğiniz ama o günün hiç gelmediği zamandan. Kötü ağız kokusundan, sararmış dişlerinizden ve en önemlisi  zamanla daralmaya başlayan nefesinizden… Kötü bir resim oldu galiba…Ama bütün bunlardan kurtulmak istemiyor musunuz? O halde neden bunlara katlanmaya devam ediyorsunuz?

Bütün bunlardan kurtulmak ve başarılı olmak için öncelikle bir kağıt kalem alın elinize. Başlayın aklınıza gelen her şeyi yazmaya. Bir bakın bakalım neler çalıyor enerjinizi. Ne olduğu önemli değil. Siz kendinizi kötü hissettiren, aklınıza gelen ilk şeyden başlayın. Önce kendinizden, sonra evinizden sonra çevrenizden başlayın listeye eklemeye.

Katlandığınız şeyleri elemeye başladığınızda, o küçücük şeylerin sizi ne kadar sıkıştırdığınızı ve nasıl rahatlamaya başladığınızı göreceksiniz.

O halde neden bekliyorsunuz hala? Listenin ilk sırasından başlayın ve derin bir nefesle yaşamınıza keyif katın…

 

oy@

 

Sevgi ve ışıkla…

Oya Tunka

Yaşam Koçu

 
Toplam blog
: 32
: 159
Kayıt tarihi
: 01.11.14
 
 

YAŞAM KOÇU&BİLİNÇALTI DÖNÜŞÜM TERAPİSTİ1974 İstanbul doğumludur.  Kişisel gelişim  yolculuğu çocu..