Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ekim '17

 
Kategori
İzmir
 

Engelli Meclisi Çalışmalarına Başlasın

Engelli Meclisi Çalışmalarına Başlasın
 

Salih Arıkan


İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu aldığı kararla İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanını görevden aldı. Daha sonra Engelli Meclisiyle toplantılar yapıldı. Bu toplantılarda içinizden bir yetkili belirleyerek İzmir Kent Konseyi Türütmesinin toplantılarına katılarak koordinasyonu sağlaması istendi.

Bizler de engelli meclisi Yürütme Kurulu olarak yapılan işlemin yönergemize uygun olmadığını ve seçilmiş Başkan dışında kimsenin toplantılara katılamayacağını belirttik. Şu an İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi faaliyetlerini sürdüremiyor.

Yapılması gereken. İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Engelli Meclisini Genel Kurula götürmek. Tekrar bir Engelli Meclisi Seçimle belirlenirse çalışmalar devam edecek. Engelli Meclisimiz İzmir'deki Engellilerle ilgili çalışmaların yürütülmesi yeni Politikalar üretilmesi. İzmir’in daha Engelsiz ve Erişilebilir olmasında faydalı olacaktır.

Daha önceleri Konferanslar Paneller Geziler ve diğer faaliyetleriyle İzmir'de bir farkındalık oluşturmuştu. Şu an İzmir'de Engellilerle ilgili çalışmalar çok azaldı.

Meclisin en büyük faydası da farklı Engel guruplarına yönelik çalışmalar yürüten Derneklerin bir araya gelmesi ve sürekli görüş alış verişinde bulunmasıdır. 3 Aralık Dünya Engelliler günü ve 10+16 Mayıs Engelliler haftalarında ve Engellilerle ilgili farklı günlerde toplumu aydınlatan Basın açıklamaları yapmıştı.

Biz ilgili Kurumları göreve çağırıyoruz. İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi tekrar canlansın. Yaptığı faaliyetlerle İzmir'in yüz akı olsun.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

 
Toplam blog
: 1156
: 67
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Karaba..