Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Temmuz '21

 
Kategori
e-Ticaret
 

Engelsiz E-Ticaret Sitesi

 
Engelsiz online alışveriş sitelerinin hangi özelliklere sahip olduklarını ve sizlerin de böyle bir siteye sahip olduğunuzda nasıl online satış gerçekleştirebilirsiniz hep birlikte inceleyelim.
Engelsiz online alışveriş sitesi açmak istiyorsanız, hiçbir bilgi birikiminiz dahi olmasa e-ticaret paketlerini kullanarak bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Sadece iki gün içerisinde satış yapmaya başlayacağınız e-ticaret siteniz hazır hale getirilir. Engelli hibe desteğinden yararlanmanız için öncelikle e-devlet engelli hibe desteği başvurusu yapmalısınız.
 
 
Şahıs Şirketi Kurmak
 
 
Aklınızda alışveriş sitesi açmak var ise ilk şartınız şirket sahibi olmanızdır. Şahıs, anonim ya da limited şirketler yani statü fark etmeden bütün şirket sahipleri internetten online satış gerçekleştirebilmektedirler. Bu şart hem ödenecek olan vergilerin beyan edilebilmesi hem de online ödeme sistemlerinde başvuruların yapılabilmesi için gereklidir. 
 
Online Ödeme Sistemleri Kurulumu
 
 
Engelsiz e-ticaret paketlerinde hali hazırda havale, eft ve kargo ile ödeme alma sistemleri mevcuttur. Kredi kartı kullanabilmeniz için ise bankalara sanal pos için başvuru yapmanız gerekecektir. E-ticaret sistemlerinde bütün bankaların sanal poslarının kullanılabilmesi için özel bir alt yapı inşa edilmiştir.  Havale ya da eft ile ödeme alabilmeniz için ise herhangi bir bankanın şubesinde giderek hesap açtırmanız yeterli olacaktır.
 
Alternatif Ödeme Sistemleri
 
 
Alternatif olarak mobil yani cep telefonlarından ödeme alabilirsiniz. Mobil ödeme sistemlerini kullanarak kullanılan hatlı cep telefonlarından ödeme alabilmektesinizdir. Bununla birlikte payu, paynet, ipara, iyzico gibi kredi kartı ile ödeme alınabilen sistemleri de kullanabilmektesinizdir. Bütün bu firmaların alt yapıları engelsiz e-ticaret sistemlerinizde hali hazır bir şekilde mevcuttur.
 
Engelsiz E-ticaret Paket Tercihi Nasıl Olmalı
 
 
Eğer şirketseniz, kullanacağınız ödeme seçeneklerini belirlemiş iseniz size en uygun olan e-ticaret paketlerinden herhangi bir tanesini seçerek online alışveriş sitenizin sadece iki iş günü içerisinde açılmasını sağlayabilirsiniz. Siteleriniz açıldıktan sonra, alımı yaptığınız firma tarafından yönetim panelinizi nasıl kullanacağınıza dair özel eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler ile birlikte profesyonel bir şekilde hazırlanmış olan sitenizi yönetebilir ve internette satış yapmaya başlayabilirsiniz. 
 
Siteniz Nasıl Kullanıcı Sağlayacaksınız
 
 
E-ticaret siteleri açıldıktan sonra en önemli konu siteye potansiyel müşteri olan kullanıcıları çekebilmektir. Bunun için de internet üzerinde birçok sosyal medya ve reklamcılık başlığı altında hangi çalışmaların yapılması gerektiğine dair özel bilgilere yer verilmektedir. Bu bilgiler sayesinde yapacağınız stratejik çalışmalar sonucu ürünlerinizin tüm Türkiye’de tanıtımının yapılmasını sağlayabilmektesinizdir.
 
Engelsiz Ticaret
 
 
Ticaret sektörünün katı rekabet koşullarına karşı, e-ticaret fırsatları ile engelli kişilerin üretime katılması, onların ekonomik bağımsızlığa kavuşturulması, sosyal yaşama etkin katılmalarına katkıda bulunması için kalıcı, uygulanabilir ve tatmin edici düzeyde ekonomik getirisi olan bir meslek sahibi olmaları gereklidir.
 
Kaynak : e-ticaretsitesi.com (E-Ticaret Bilgilendirme)
 
Toplam blog
: 3
: 115
Kayıt tarihi
: 29.07.21
 
 

  Yüksekokul mezunuyum, IT sektöründe hizmet vermekteyim ve üçüncü derece engelliyim. Evli ve b..