Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '13

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
249
 

Erdoğan Mısır'daki tehlikeyi fark etmiş miydi?

Erdoğan Mısır'daki tehlikeyi fark etmiş miydi?
 

Başbakan Erdoğan ve Mursi


Başbakan Erdoğan Arap Baharı sonrası Mısır, Libya ve Tunus gezisi sırasında hem bu ülkelerde hem de Türkiye’de çok tartışılan bir çıkış yaparak “laiklik” vurgusu yapmıştı.

O dönem Erdoğan’ın bu ifadelerine en çok tepki koyan grupsa Mısır’daki Mursi’nin içinde olduğu Müslüman Kardeşler yapılanmasıydı. Başbakanın bu ifadelerini iç işlerine karışmak olarak algılayıp, dikkate almadıklarını bile söylemişlerdi.

Bugün gelinen süreçte Mursi’nin Erbakan gibi davranıp İslam’ı alenen yaşayarak, bunu göstermekten korkmaması sonucu tıpkı Erbakan’da olduğu gibi darbeye maruz kalması sanırım hiç birimiz için basit bir rastlantı değildir.

Yahudi ve Hıristiyan lobisi İslam adına sivrilmiş liderleri -hele ki devlet içinde halen güçsüzse- alaşağı etmek için kullandığı ilk yöntem hep devletin kendi askeri gücü olmuştur.

Türkiye tarihine baktığımız zaman Özal, Menderes ve Erbakan gibi liderler ordunun müdahaleleriyle hükümetten düşürülmüştür.

Bu 3 liderinde ortak özelliği İslam’dır.

Aynı şey Erdoğan’a da Gezi Olaylarıyla yapılmak istendi fakat Erdoğan’ın akıllı ve sabırlı bir şekilde askeriyenin darbeci zihniyetini silmesiyle başarısız olundu.

Darbe bir Yahudi Hıristiyan lobisinin İslam’a yaptığı darbedir. Çünkü darbe sonrası toplantısını ABD Büyük Elçiliği’nde yapan Sisi’nin Mısır’ın başına Hıristiyan olan bir geçici Cumhurbaşkanı ataması ve ilk iş olarakta Filistin’in Dünya’ya açılan kapısı olan Refah kapısını kapatmasının tek yararı İsrail’e ve ABD’ye olmuştur.

Her sivrilen Müslüman liderin koltuğundan indirilmemesi için tüm İslam devletlerinin tıpkı Avrupa Devletleri gibi bir birlik oluşturup, beraber hareket etmesi şart.

Yoksa daha çok indirip, bindirirler.

Yazının Yayını: http://www.mehmeteminztrk.com/erdogan-misirdaki-tehlikeyi-fark-etmis-miydi/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 624
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3085
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster