Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
811
 

Erkeklerin Kabusu: Kadınlarla Giyim Alışverişi

Erkeklerin Kabusu: Kadınlarla Giyim Alışverişi
 

Benim ve çevremdeki çoğu erkeğin en nefret ettikleri etkinlik eşleriyle birlikte giyim alışverişleridir. Mutlaka bir tatsızlık çıkar bu alışverişlerde. Kadınlarla, erkekleri karşı karşıya getiren nedenleri irdeleyelim:

Bir erkek niçin giyim mağazasına girer? Mutlaka bir ihtiyacı vardır. Pantolonu eskimiştir, “Pantolon almalıyım.” der. Pantolonunu alır çıkar. Oysa kadınlar için mağazaya girmek için bir neden olmasına gerek yoktur. Öylesine bakmak için girerler.

Erkeklerin kafasında ihtiyacı şekillendiği için alışverişi kısa sürede biter. Gömleğe ihtiyacı vardır, gömleğini alır alışverişini bitirir. Kadınların ise deneme üstüne deneme yaptıkları için zaman su gibi akar.

En önemli kısım, alınan bir şeyin eleştirisi kısmıdır:

-Nasıl olmuş hayatım?

-Güzel… İşte kıyameti koparan tek kelimelik cevap. Bu cevabı erkek vermişse az sonra yiyeceği laflardan haberi yoktur. Burada “güzel” demek, “Yürüsene kadın, al şu elbiseyi bir an öncede işimiz gücümüz var.” anlamına gelir. Kadınlar bu kelimeyi bildikleri için şu cümleleri sıralarlar:

-Öff tamam tamam almayalım, yürü gidelim!

-Seninle bir daha bir yere gidersem!

-Kendine gelince hemen alırsın bana gelince dudak bükersin!

Eğer bir kadın üstüne bir elbiseyi denemek için giydiyse ve “Nasıl?” diye soruyorsa verilen cevabın moda dilinden verilmesini isterler. Biz de Cemil İpekçi değiliz ki kardeşim.

Bu fikri başka bir aileyle çıktığımız alışverişte deneyimli bir ağabeyimiz vermişti. Yine klasik soruya klasik cevabı verince bir tatsızlık olmuştu. Ağabeyimiz beni bir kenara çekti:

-Arkadaşım, karının üstündeki elbiseyi beğenmesen bile, “Çok güzel olmuş ama sanki şuradaki elbise daha güzel durur, şu renk seni daha çok açar, bunun boyu daha çok yakışır sana!” gibi cümleler kur, demişti.

Ağabeyimizi tanıtayım, Mel Gibson’ın, Kadınlar Ne ister filmindeki gibi kendisinin kadınların anatomisini çözdüğünü sanırdı. Sonradan eşi onu bir çift boynuz ile ödüllendirdi!

Kadınlar ve erkekler farklı yapıda canlılardır. İhtiyaçları farklıdır. Giyinmek özellikle kadınlar tarafından önemlidir. Fakat bu noktada erkekler ile aralarında görüş ayrılıkları vardır bu normaldir. Önemli olan bu sorunların nasıl aşılması gerektiğidir. Sihirli kelimelerle bu sorunlar aşılabilinir. Üstündeki elbiseyi beğenmesek bile bunu doğrudan söyleyip kalbini kıracağımıza kadınların ruhunu çözen ama cezalandırılan ağabeyimizin söylediklerini yapmak en iyisidir.

Elbise denerken zamanın çok geçmesinden dolayı sabırsızlanmamız ise çok gereksiz. O kadar çok zamanı boşa geçiriyoruz ki bir günümüzü eşimize vermekle bir şey olmaz.

Bu arada kadınlar gibi elbise üstüne elbise deneyip, zar zor beğenen erkekler yok mu? Var.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

harun bey , yorumuma yazdığınız cevabı görünce yazmaya çalıştığımdan tamamen farklı bir şey anlaşıldığını farkettim.Söylemeye çalıştığım eğer yalnız giderse eşiniz alışverişe (genelde satıcıların yanıltmasıyla)sizin hoşlanmayacağınız ama onun kendine yakıştığını düşündüğü kıyafetler alabilir.(kısa etek vs.gibi)Bu nedenle yalnız bırakmamak lazım eşleri alışveriş yapaken demek istedim.

zeytin_ 
 19.03.2008 20:21
Cevap :
Doğru söylüyorsunuz. Saygılar.  19.03.2008 23:36
 

Çok yakışmış eşinize ama biraz dekolte sanki ,ya da etek kısa ,belki biraz transparan ,yalnız alışverişe giderse gaza gelip bu tip kıyafetleri alabilir.Sıkılın ama yalnız bırakmayın alışverişte onu ,benden söylemesi..

zeytin_ 
 18.03.2008 12:20
Cevap :
Resim sıkıcı, özellikle koydum. Şimdiye kadar resimden reyting yapmaya çalışmadım. İstesem bu yazıya şöyle şeffaf, sarışın bir mankenli resim bulurdum ama yapmadım. Resim iyi olmalı ama yazıyı asla geçmemeli. Saygılar.  18.03.2008 12:57
 

ama zor beğenen erkekler dahada çok canım haksızlık yapmayalım. Başka bir konuda saç modeli ve rengi az önce biz bu yüzden küstükte konuşmuyoruz. Saç benim zevk benim kafa benim ona ne oluyorsa allahım ya çıldırıyorum bu akşam inat değil mi kısacık kestiricem saçlarımı :):)

binnaz delen atılkan 
 16.03.2008 20:02
Cevap :
Bunlar aşılabilir meseleler. Akışına bırakın, saygılar sevgiler.  16.03.2008 21:10
 

Erkekler her konuda çabuk sıkılıveren insanlar,kadınlara ise alışveriş demeyin,elleri köpüklü yola çıkar valla,işte böyle bir insanız biz kadınlar,zaten sizin elbiselerinizi de kadınlar beyenmezmi genellikle değil mi,,,sevgiler arkadaşım,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 16.03.2008 15:17
Cevap :
Ben kendi adıma cevap vereyim. Kendim seçerim. Ancak genç giyimden olgun giyime bedenen geçip ruhen geçemediğim için yaşına başına uygun giyinme adabından dolayı eşimizin eli değmeye başladı. Saygılar.  16.03.2008 18:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 150
Toplam yorum
: 850
Toplam mesaj
: 159
Ort. okunma sayısı
: 2918
Kayıt tarihi
: 14.01.07
 
 

1975 Aydın doğumluğum, bir Ege sevdalısıyım. Dostluğa, arkadaşlığa önem veririm...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster