Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mart '15

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
91
 

Facebook monologları

Okudukça, yazdıkça, hatta o aptal kutusu televizyonu izledikçe bile, çevremdeki en eğitimli, en zeki, en bilgili insanların zihnen nasıl savrulup gittiklerini izliyorum ve Acı çekiyorum.

+

İntihara meraklı biri olmadığımı, yalnızca yaşamın beni hep kubura ve kabire soktuğunu kimselere anlatamamış biri olarak, şimdi bana o şeyleri söyleyenlerin, gönüllüce nasıl beyinlerini sildiğini izliyorum. Kitlesel bir Charlie Gordon / Algernon'a Çiçekler histerisi / intiharı izliyorum naklen.

+

1968'liler ve 1978'liler, kendilerini 1980 öncesinde vurmuş insanların TBMM'ye girmesi için yalakalık yapıyorlar. Bu, Stockholm Sendromu'nu aşan bir paradoks.

+

Oysa, orada babalar gibins, Fahrenheit 451 var: Bir ve ancak bir kitap olabilirsin. O da belki. Bu, yaşamının içinde 4-5 kez omurgasızlık yapamayacağın anlamına da gelir.

+

Belki 30, belki 40 yıl önce, Bruegel'i ve Bosch'u ilk kez tanıdığımda, bir Orta Çağ beyni olduğumu anlamıştım ama yeni bir Orta Çağ'ın daha geleceğini bilmiyordum. Yani, bu-şimdiki Yeni Orta Çağ'dan önce, Yeni Orta Çağ beyni oldum. Sanırım, o yüzden beynim hala sağ kaldı. Bağışıklık, yüksek doz / altın vuruş travması ve ertesinde sağ kalış.

+

Tamamen bilinçsizce bir ‘orientation’ (yönelim) seçtim. Güdü, dürtü, adı her ne ise. metafizik güç de aynı zamanda, ölümün gücü, ölmüşlüğün ve sağ kalmışlığın gücü.

+

Kendi ölülerimin yaslarını tutabilirsem bir nebze, bundan sonra, Son Savaş bu. Huruç harekatı. Doğmamışlara gelecek açma. İpotekli geleceği dezenfekte etme. Yıkım benim işim. 41 yıl boyunca kendini sonsuz kez yıkmış bir Ma-oto-anarşist'im ben.

+

Taht Oyunları'na istinaden: Bakalım, bir de Kasap Reha'yı görelim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2216
Toplam yorum
: 1121
Toplam mesaj
: 127
Ort. okunma sayısı
: 510
Kayıt tarihi
: 16.08.06
 
 

Serbest yazarım. 1960 doğumluyum. BÜ İşletme mezunuyum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster