Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ocak '14

 
Kategori
TV Programları
 

Fatih Harbiye / Neriman aşk sarhoşu oldu!

Fatih Harbiye / Neriman aşk sarhoşu oldu!
 

Show TV.in aşk ve drama dizisi Fatih Harbiye’nin 18.bölümünde, Neriman ve Macit’in aşk dolu anları yaşandı. Macit’ten kaçan o mahcup Neriman resmen aşk sarhoşu oldu.  

Geçen bölümde yaralanan Cihan’ı, Şinasi’lerin evine getirirler. Kapıyı Neriman’ın açması Macit’i çok şaşırtır. Şahika yaralının hastaneye götürülmesini istemez. İlk tedaviyi Gülter Hanım yapar. Cihan’ı Macit ile Şinasi’nin taşıyarak getirmesi, Neriman’ı da meraklandırmıştır.

Pelin, sana ihtiyacım var diye Macit’i arar, konuşmak ister. Sahilde buluşurlar. Ailesinin parçalanmasını, babalarını bırakıp kışlık eve geçtiklerini söyler. Annesi ile babasının kavga ettiğini, bunaldığını, Macit’e beni bırakma diye yalvarır.

Neriman, Şahika’ya kendilerini saldıranların eski sevgilimin adamları diye doğruyu söylese de, sonra sokak serserileri diye geçiştir. Macit ile tesadüfen karşılaştıklarını söyler.

Cihan o gece Şinasi’ lerin evinde kalır, ablası Nezahat bakar. Zaten Cihan’a yanık olan Nezahat o gece göğsünde yatırır, “Gül Kurusu” diye bir türkü bile söyler. Cihan’ın Şahika’yı sayıklamasına çok bozulur.

 

İnci Hanım, Macit’in asık suratına bakarak, “Neriman ile aran mı bozuldu?” diye sorar. Neriman, Macit’in aramamasından tedirgindir. Neriman’ın aramalarında telefonunu açmaz. Fahriye, kardeşi Cihan’ın bıçaklandığını Neriman’larda öğrenir, panikler ve koşar gider. Fahriye, alır kardeşini evlerine götürür. O sıra Şinasi’nin not defteri arasından düşen ikisinin birlikte çekilmiş fotoğrafını görür, yırtar atar.

 

Macit, işyerinde Şahika’yı odasına çağır, o geceki adamlar kimdi diye sorgular. Çantasını almak isteyenler diye aynı yalanı sürdürür. O arada Pelin gelir, milyon dolarlık işi Neriman yüzünden kaçırdıklarından bahseder. Macit’e “Benim paramı Neriman yüzünden harcayamazsın” der ve odadan çıkar.

Emre’nin annesi, Cihan’ın Macit’lerin evinden çıktığını görür. Eve erkek alıyorlar diye velveleye verir. Oğlu Emre’yi kışkırtır. Emre Aslı’yı ev telefonundan arar. Emre, babasının Aslı’yı getirmesini ister.

Neriman, Macit’i görmem lazım der ve “Hemen beni aramazsan şirkete geliyorum” diye mesaj atar. Bir taksiye atlar, şirkete gider. Sekreter Macit’in odasına sokmak istemez, zorla girer. Konuşmamız lazım Macit der. Macit, Neriman senin konuşman lazım! Eski erkek arkadaşının evinde ne arıyordun diye sorar. Pelin odaya girmek istese de Oğuz engeller.  Macit, kendisine geçenlerde aniden toplantıya girmesiyle uğrattığı milyon dolarlık zarardan bahseder. Neriman, beni sen niye çağırdın diye sorar. Pelin’in attıkları tüm mesajları okutur. Macit o zaman anlar, bütün bunların Pelin’in oyunu olduğunu. Neriman’a birazdan şu kapıdan birlikte çıkacağız ve ben senin elini tutacağım, elimi bırakmayacaksın tamam mı? Neriman “Tamam” der. El ele odadan çıkarlar.

Duygu, şirkete babasına ziyarete gider. Babasının eve gelmesini ister. Pelin de babasının odasına girer, Neriman’ın şu anda Macit’in yanında olduğunu söyler.

Şinasi’nin patronu Şahika’nın bulunması için adamlarına talimat yağdırır. Şinasi’ye Cihan’ı da çağır yemek yiyelim der. Şinasi, Rüya ile çalışır. Yeni yazdığı güfteyi okur Rüya’ya…

 

Macit ile Neriman birlikte sahile giderler. Elini tuttuğu için teşekkür eder, Macit, “Ben ilk defa aşık oluyorum” der. Neriman da ben de ilk defa aşık oluyorum diye tekrarlar. Macit öpmek istese de Neriman dudaklarını kaçırır. Macit, nereye kaçarsan kaç yine benimsim. İki aşık uzun, uzun, bakışırlar. Arabaya binip, tekrar kıyıda dururlar. Macit senden ayrılmak istemiyorum. Neriman, sonsuza kadar yanında kalabilirim. Macit ile Neriman bu aşk hiç bitmeyecek derler. Neriman tam bir aşk sarhoşu olmuştur. Macit’in boynuna başını koyar, dakikalarca öyle kalır.

Faiz Bey kızının Fahriye’lerde olduğunu zanneder. Şahika, şirketi salladın diye Neriman’a takılır.

İnci Hanım, Pelin’in moralinin çok bozuk olduğunu söyler. Macit de yarın onunla konuşacağım.  Babası Kerim Bey, o kızdan uzak dur diye Macit’e bağır, çağırır. Kerim bey herhalde, şirketin ileride Neriman’ın hissedarlarından biri olacağının farkında değil.

 

Pelin ile Duygu iki kardeş dertleşirler. Duygu Macit’ten vazgeçmesini ister. Pelin Macit’ten kolay, kolay, vazgeçecek gibi değildir.

Emre, Aslı’nın kapısına dayanır. Kapıyı yumruklar, ablası Nezahat engeller, dışarı atar. O sıra Şinasi gelir, Emre merdiven kenarına saklanır.

Macit, Neriman’a “İyi geceler demeyecek misin?” diye mesaj atar. Neriman, “İyi geceler dersem uyursun beni düşünemezsin” diye geri mesaj atar.

Sabah Macit, Pelin’e “Erken gel önemli” diye mesaj atar. Pelin gelir, Macit ile konuşurlar. Macit, çevirdiğin dolaplar yüzünden sen gerçekten çok tehlikesin, der ve her şeyden haberi olduğunu söyler. Pelin, şok olur, ne yapacağını bilemez, arkasından “Sen ne gördün ki Macit” diye mırıldanır.

Pelin, Şahika’dan Şinasi’nin telefon numarasını ister. Şinasi’yi arar ve derhal mahalleye gider. Pelin,  Şinasi’ye “Neriman’ı istiyor musun” diye sorar.

 

Neriman atölyenin kapısından girerken Macit gelir, “Neriman’a “Sarıl bana” der ve sıkı, sıkı, sarılırlar. Burada 18.bölüm biter.

Bu dizide de Kadir Doğulu (Macit) ile Neslihan Atagül (Neriman) iyi bir ikili oluşturdular, birbirlerine de çok yaşıyorlar. Kimyaları tuttu ki, özel hayatlarında da iki sevgililer.  Ne diyelim Allah gönüllerine göre versin.

Burada belirtmeden geçemeyeceğim, Pelin karakterini canlandıran Dilara Öztunç da iyi bir karakter oyuncusu, kendisini oldukça başarılı buluyorum.

Peyami Safa’nın romanından uyarlanan Koliba Film’in bu güzel dizisi “Fatih Harbiye” oldukça sevilen bir dizi, yönetmeni Sadullah Celen iyi iş çıkartıyor ki, reytingleri de iyi AB’de 3.cü, Total’de de 11.ci olmuş. 

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever 

Not: Görseller internetten alınmıştır.

 
Toplam blog
: 2032
: 2969
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..