Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '20

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
44
 

Filyos'da Kumsalda Dans

Filyos bizim beldemiz. Batı Karadeniz'de deniz kenarında sahil kasabası.Deniz sezonunda nüfusu artar. Köyümüze beş kilometre mesafede. Ben maliyeden emekli oldum. Deniz sezonunda köyüme gidiyorum, baba evini biraz tamir ettim, orada kalıyorum. Köyde çocukluk arkadaşlarım var. Adım İsmail.Köyde arkadaşım Celal'ın kamelyasında mangal yaptık, içki masasını kurduk.Ben sadece bira içiyorum. Aramızda yabancı bir arkadaşımız var.Filyos'ta oturur, aslen Artvinli. Tabi muhabbetsiz olmaz, epey muhabbet ettik.

Artık evlere gitme zamanı, yeterince içtiler. Filyos'a gidelim, birer birayla cila yapalım dediler. Benim ve Atilla'nın arabasıyla Filyos'a gittik. Herkes kendi birasını aldı. Bir grup önden gitti, onları bulduk. Saat gece 11. Baktım tam Derya balık lokantasının tam karşısında yol kenarında taşların üzerine oturmuştur. Lokanta kalabalık, müşteiler ailece masaları doldurmuşlar. Müzik çalıyor. Herkes masalarında sessizce yiyip içiyorlar,sohbet ediyorlar.

Biralarımızı yudumluyor sobet ediyoruz. Müzik boşa çalıp duruyor. Celal'a gel dans edelim dedim. Yok dedi.

Ramazan'a gel dans edelimdedim. Kabul etti. Pozisyon aldık, sağ elim Ramazan'ın belinde.Biraz sallandıktan sonra sağ elimle çektimama Ramazan gelmedi, sola yatırma hareketi yapacaktım. Dns başarısız oldu. Bu sefer çiftetelliye başladık. Ramazan, Celal, Ruhi ve ben başladık oynamaya. Atilla seyrediyor. Belki de nerden düştüm ben bunların içine diye düşünmüştür. Biz böyle iki bira içip düğünlerde de sahneye çıkar oynarız. Yoldan gelip geçenler de oluyor. Epey bi döktürdük. Bir ara arkama baktım,bizim Sami. Köyden ama Filyos'ta oturuyor. 'Sizi on dakikadır izliyorum'dedi. Yaşı 65. Bu saatte evli bir adam tek başına ne geziyor dedim içimden. Karısı evde yalnız, ya televizyon izliyor, veya başka bir işyapıyor. Oyunu durdurduk tabi. Biz Gökçeler köyündeniz. Gözümüz karadır, cesaretimiz iyidir. Kimseye zarar vermeyiz. Lokanta müşterileri de bedava seyretmiş oldular oyunumuzu, acaba ne dediler orası meçhul. Bira faslı bitti. Doğru Gökçeler.

Çocuklukta başlayan arkadaşlığımız  bu yaşta hala devam ediyor. Hep böyleyizdir. Köyde kurarız uzun masa, muhabbetin dibine ineriz. Biz Gökçelerliyiz  dostlar, okumuşumuz kariyerlimiz de çoktur.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 218
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster