Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '16

 
Kategori
Aşk - Evlilik
 

G noktası nerededir? G noktası nasıl bulunur?

G noktası nerededir? G noktası nasıl bulunur?
 

 
Yıllardır G noktasının varlığı, nerede olduğu ve nasıl bulunabileceği konuşulup duruyor. Ne noktaymış arkadaş dedirtecek bu tartışma aslında oldukça önemli bir "nokta"ya "parmak" basmakla ilgili :) Bakalım uzmanlar G noktasıyla ilgili ne açıklamalar yapmış.
 
Batı Sydney Üniversitesi'nde ders veren fizik tedavi uzmanı Jane Chalmers, Daily Mail'de G noktası ile ilgili en çok merak edilen soruları yanıtladı.
 
G noktası nedir?
 
G noktası, 1940lı yıllarda vajina içindeki hassas bu nokta ile ilgili araştırmalar yapan Alman jinekolog Eric Granfenberg'den ismini alır. G noktası vajinadaki en erojen bölge olarak bilinir ve uyarıldığında güçlü cinsel orgazma yol açtığı bilinir. 1940lı yıllarda yapılan araştırmalardan sonra 1980'li yıllarda G noktası terimi sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.
 
G noktası nerededir?
 
G noktasının vajinanın ön duvarında, vajina açıklığından 5-8 santimetre yukarıya denk gelen bölgede bulunduğu söylenir.
 
G noktası en kolay nasıl bulunur?
 
G noktasını bulmanın en kolay yolu kadının sırtüstü yattığı pozisyondur. Avuç yukarıya gelecek şekilde 1 veya 2 parmak kullanılarak vajinanın ön duvarına dokunulursa G noktası kolaylıkla bulunabilir. Parmaklar ile "Buraya Gel" derken yaptığınız gibi bir parmak hareketi yaparsanız bu bölgeyi uyarabilirsiniz. Bu bölgenin şiştiğini hissedeceksiniz. İşte bu şişen yer G noktasıdır. Başta kadınlar idrar yapma gibi bir istek duyabilir ancak birkaç saniye sonra zevk alma süreci başlar.
 
G noktasını bulamıyorum, bende olmayabilir mi?
 
G noktasının pek çok kadında bulunduğu dile getirilmektedir ancak bazı kadınlarda bulunmayabileceği gibi bazılarında da bu uyarılma zevkten çok acıya neden olmaktadır.
 
G noktasının uyarılmasından hoşlanmaması demek bir kadının cinsel bozukluk veya isteksizlik gibi sorunları olduğu anlamına gelmez. Her bireyin psikolojik ve fizyolojik açıdan farklı yapıda olduğunu unutmamak gerekir.
 
Lolipop
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Arife tarif gerekmez de bütün erkekler Arif değildir. Kadınlar kendi G noktalarının nerede olduğu öğrenseler ve meraklılarına öğretseler daha iyi olmaz mı? Ne o öyle yok oradaydı, yok buradaydı? Bazen öyle oluyor ki aradım buldum diyene kadar iş işten geçiyor. Sonra bir de öyle hatunlar var ki bırakın G noktasını g noktaları bile yok. Hıııı? o da neymiş diye soranlara bile rastladım. Kendinize iyi bakın, selamlar

Matilla 
 17.05.2016 9:14
 

Sevgili yazarım, erkeklerin bizim vucudumuzda aradıkları harfleri bir bilsen..Çok hoşuma gitti. Evet bizim öyle bir sorunsalımız var değil mi. Bu işin kara mizahını düşünüyorum deminden beri. Çok eğelenceli. Düşünsenize yatakta erkek kadına senin şu g noktasını bir görelim dediğini.

Yasemin çiçeği 
 03.05.2016 15:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1402
Kayıt tarihi
: 04.09.15
 
 

Kadınların kara kutusu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster