Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '09

 
Kategori
Futbol
 

Galatasaray "en popüler" Fenerbahçe "en zengin" Beşiktaş "Sinan Engin"

Galatasaray "en popüler" Fenerbahçe "en zengin" Beşiktaş "Sinan Engin"
 

Türkiye' de üç büyük kulüp dönemi bitti maalesef! Dünyada ki gidişat da bunu gösteriyor. Artık her yerde iki büyük kavramı var. Her türlü araştırma ve istatistik bunu kanıtlıyor. Barselona- Real Madrid, Manchester United- Liverpool, Galatasaray- Fenerbahçe, Olimpiyakos -Panatinakos, Ajax- Eindhoven çekişmeleri de bunun en açık örneklerindendir.

Galatasaray Avrupa'nın en popüler takımları sıralamasında 15. sırada…

Sport+Mark adlı pazarlama şirketi, yaptığı araştırma sonrasında Avrupa'da en popüler olan futbol kulüplerini belirledi.

"Football Top 20" adı altında 16 Avrupa ülkesinde yapılan araştırma ve anket sonrasında, Barselona, 44, 2 milyon hayranla ilk sıradaki yerini alırken birçok dünya kulübünü geride bırakarak ilk 20'ye girme başarısını gösteren Galatasaray 9 milyon hayran ve taraftar kitlesiyle 15'inci sıraya yükseldi. Fenerbahçe 7, 3 milyon taraftar ve hayranıyla 17'inci sırada kaldı.*

…Herhalde bu araştırmadan sonra bazı arkadaşlar 25 milyon gibi mantık dışı bir taraftar sayısı telaffuzunu yapmazlar... Biz söylüyoruz inanmıyorlar al işte elin Avrupalısı yapmış anketi! “Galatasaray Türkiye’dir” söyleminden de kimsenin rahatsızlık duymaması lazımdır.

Sporla ilgili araştırmalarıyla bilinen dünyanın önde gelen araştırma kuruluşlarından Sport+Markt, Avrupa'da en fazla kadın taraftarı olan futbol kulübünün Galatasaray olduğunu açıkladı. Türkiye'de futbola ilgi duyan kadın sporseverlerin yüzde 54.2'si Galatasaray'ı destekliyor.

Araştırmaya göre, Avrupa'da futbolun en popüler olduğu ülkelerden İtalya'da kadın futbolseverlerin yüzde 50'si AC Milan'ı destekliyor. AC Milan böylece kadın taraftar sıralamasında Galatasaray'ın ardından ikinci sırada yer alabildi.

Fenerbahçe, “Futbol Para Ligi”ne girdi.

“Futbol Para Ligi 2009” araştırmasının sonuçlarına göre, dünyanın en çok gelir elde eden futbol kulübü “Real Madrid” olurken, Türkiye'den ilk kez Fenerbahçe, ilk 20 kulüp arasına girmeyi başardı. Fenerbahçe yıllık 111, 3 milyon avro tutarındaki geliri ile 19. sırada yer aldı.

…Rakibimizi bu konuda kutluyorum. Gelir güzel de bu geliri yanlış transferlerle boşa harcıyorlar. Kulübün başarısının yanı sıra teknik heyet ile birlikte futbolcularda başarı gösterse ya? Maalesef parayla saadet olmuyor. Olmadı, ezberlere uymuyor bu sonuçlar. Aziz Bey yine kızacak... Kızdırmasınlar Aziz Yıldırım’ı valla gider tek tek sayar!

Ya Beşiktaş?

...BJK için ne yazık ki şu anda olumlu bir şeyden bahsetmek çok güç! Son 10 yılın en vasat takımları arasında. Bu yüzdende bazı spor otoriteleri ona artık büyük bile denemez deseler de, ben Beşiktaş'ın yakın tarihte toparlanacağını umuyorum. Sportif aktiviteleri kapsamasa bile, ezeli rakipleri gibi sosyal aktivitelerde bari adından bahsettirmelidir. Bu futboldaki rekabet için bir ihtiyaç ve hatta aciliyettir...

 
Toplam blog
: 156
: 5679
Kayıt tarihi
: 05.11.06
 
 

Söz konusu Atatürk ve Laik Cumhuriyet ise; asla tarafsız olamam! Ben; İş ve özel hayatımda Cumhur..