Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ağustos '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
492
 

Genel kurula girmek Gül’e tam destektir

Genel kurula girmek Gül’e tam destektir
 

Bugün TBMM’de cumhurbaşkanı seçiminin ilk turu yapılacak. Bu seçimin yapılabilmesi için TBMM Genel Kurulunda 367 milletvekilinin bulunması gerekiyor. Partilerin tavırları ve meclis aritmetiği bugün 367’nin sağlanacağını ancak Gül’ün seçilmesinin olanaksız olduğunu ve seçimin 3. turda gerçekleşeceğini gösteriyor.

Partilerden yalnızca AKP ve BBP Gül’ün cumhurbaşkanlığını destekliyor ve diğer partiler ise Gül’e karşı çıkıyorlar. CHP dışındaki partiler genel kurula gireceğini açıkladılar. Bunun anlamı çok açıktır, genel kurula girmek Gül’e tam destek vermek anlamına gelir.

MHP aday gösterdi, Gül’e karşı olduklarını ve kendi adaylarını aslanlar gibi destekleyeceklerini açıkladı. DSP kendilerinin genel kurula girmemelerinin sonucu değiştirmeyeceğini düşünerek bir aday gösterdi ve genel kurula gireceği belli oldu. DTP önce genel kurula gireceğini açıkladı, sonra bazı koşullar açıklamaya kalktı, şu anda genel kurula girecekler gibi görünüyor.

Son duruma göre AKP, CHP ve BBP son derece samimi ve gerçekçi davranıyorlar. AKP adayını seçmek için mecliste olacak, BBP açıkça destek olacağını ve meclise geleceğini söyledi, CHP seçtirmemek için katılmayacağını açıkladı. Diğer partiler hiç kusura bakmasınlar, tavırları ve eylemleri birbirine uymuyor. Onlar Gül’e karşıyız derken eylemleriyle Gül’e tam destek veriyorlar. Bu destek, bir artı bir eşittir iki kadar kesindir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu nasıl bir demokrasi aklım ermiyor. Herkes havari kesilmiş ve şimdilerde de demokrasi uzmanlarımız çoğaldı. Nerede yaşıyorum diye çoğu kez düşünüyorum. Bir bilen varsa söylesin; "Yaşadığım ülke dedelrimizn Atatürk'le birlikte yedi düvele karşı kanları canları pahasına kurtuluş savaşı verdikleri ülke mi?" Aklıma mugayyet olmaya çalışıyorum...

Müyesser Saka 
 20.08.2007 17:52
 

Cumhurbaşkanlığı ile ilgil haberlere bakarken bir de gördüm ki; bloğunuzu ilk ben okumuşum,hızıma ben bile şaşırdım. Ara ara okuyorum yazılarınızı görüşlerinizin çoğuna da katılıyorum.Bu konudada sizinle aynı fikirdeyim.Bekleyip görücez"Gün ola harman ola" demişler.

Gezgin Başak 
 20.08.2007 14:49
 

Size katılıyorum...Genel kurula girmeyip boykot kararını alan CHP,net bir tavır koymuştur...Bu netlik AKP ve BBP içinde geçerlidir.Selamlar...

Neslihan 
 20.08.2007 14:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2405
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster