Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '10

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
498
 

Gerçek dostluk

Dostluk: güvenmek ve güvenilmek. Kolay mı bu zamanda birine güvenebilmek? Güvenilir olduğuna inanıp her şeyini paylaşmak, Paylaştıkça güvendiğini sanmak.

Dostluk; fedakar olmak. Kolay mı bu zamanda fedakar birini bulabilmek? Fedakar olduğuna inanıp, yalnız olmadığınızı düşünmek, Yalnızlığa mahkum olunca, hayal kırıklığına uğramak.

Dostluk; açık sözlü ve dürüst olmak Kolay mı bu zamanda açık sözlü ve dürüst birini bulabilmek? Açık sözlü ve dürüst olduğuna inanıp, candan bağlanmak. Bağların koptuğunu gördükçe, canınızın yandığını hissetmek.

Dostluk; zor gününde yanında olmak Kolay mı bu zamanda zor gününde yanında gerçek dostu bulabilmek? Destek olacağına inanıp, zorlukları birlikte aşacağınızı düşünmek, Yalnız kalınca, zor gününüzde bir de yalnızlık korkusu yaşamak.

Dostluk; sırdaş olmak Kolay mı bu zamanda sırdaş birini bulabilmek, Sırdaş olduğuna inanıp, özelini paylaşmak, özelini başkalarından dinleyince, üzüntüden kahrolmak.

Dostluk; mutluğa, sevince ortak olmak. Kolay mı bu zamanda mutluluğa ortak olacak birini bulmak? Sevincini paylaştığını düşünüp, onunda sevindiğine inanmak Sevincin kıskançlık olduğunu anlayınca, mutsuzluğu yaşamak.

Dostluk; kayıtsız şartsız sevebilmek Kolay mı bu zamanda kayıtsız şartsız sevebilen birini bulabilmek? Sevdiğini düşünüp, yürekten sevmek. Sevgisinin sahte olduğunu anlayınca, kalpten yara almak. Geçmiş ise insanlar, bu dostluk sınavımdan...
Her anında koşarım , ayrılmam hiç yanından
Veririm canımı hiç gözümü kırpmadan, Kanımla, canımla, ruhumla bağlanırım durmadan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Keşke hepimizin gerçek dostları olabilse.Yada biz gerçek dost olabilsek birilerine.Bizi biz olduğumuz için seven ve menfaati için yaklaşmayan insanlara ne de çok ihtiyacımız var oysa.Bazan hiç kimseye yük olmamaya çalıştığım halde,herkesin benden yararlanmak için yada işi düştüğü için şirin görünmeye çalışmasına çok üzülüyorum.Yazınız tercüman oldu hislerime.Yüreğinize sağlık

seher yeli 
 08.06.2010 22:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1278
Kayıt tarihi
: 18.05.10
 
 

1971 Erzurum doğumlu. Üniversite mezunu, kamu görevlisi, evli ve bir çocuk annesi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster