Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mayıs '19

 
Kategori
Beslenme / Diyet
 

Göbek Eriten Yaz Detoksu

Yaz mevsimi için hazırlıklar son hız devam ediyor. Ben de bu konuya biraz katkıda bulunmak istedim. Genellikle yaz yaklaşırken birçok insan soğuk kış günlerinde biriktirdiği fazla kilolardan kurtulma telaşına düşer. Aslında en doğrusu kış mevsimini de sağlıklı beslenip fazla kilolara geçit vermeden geçirmek ama bazen ipin ucu kaçabiliyor.
 
Gelin şimdi sizi yaz aylarında giyeceğiniz incecik elbiselere, hatta plaj kıyafetlerine hazırlayacak, hem detoks yaptırıp hem de göbek yağlarını yakmanıza yardımcı olacak detoks içeceklerine biraz daha yakından bakalım.
 
Göbek eriten yaz detoksu için beş tane tarif seçtim. Her birinin hazırlanması da kolay, fazla vakit almayacak türden üstelik.
 
Haydi başlayalım.
 
Limon ve naneli detoks içeceği
Limonun yağ yakma konusundaki etkinliğini bilmeyen kalmadı artık. Üstelik güzel kokusu ve insanın içini ferahlatması da bir yana. Gelelim bu detoks suyunun hazırlanışına.
 
Bir limonu dilimleyip içi su dolu geniş bir cam sürahiye koyun. Birkaç tane de taze nane yaprağı ekleyin. Sürahinin ağzını kapatıp, limon ve nanenin aromasını içine çekmesi için biraz bekleyin. Gün boyu susadıkça bu suyu tüketin.
 
Salatalıklı detoks içeceği
Salatalık yaz günlerinde tüketilebilecek en güzel besinlerden biri. Potasyum, magnezyum ve bol B vitamini içerir. Su deposudur ve aynı zamanda uzun süre tokluk hissi sağlar.
 
Haydi şimdi detoks suyumuzu hazırlayalım. Bir salatalığı dilimleyin ve yine geniş bir cam sürahi dolusu suya ekleyin. Arzuya göre içine birkaç dilim limon da katabilirsiniz.
 
Elma ve tarçınlı detoks içeceği
Elma ve tarçın, hem kilo verme hem de metabolizma hızlandırma konusunda "güçlü ikili". O zaman neden onlardan yararlanmayalım ki? Bu detoks suyu, göbek yağlarını eritmeye yardımcı olmanın yanı sıra tatlı ihtiyacınızı da giderecek.
 
Hazırlanışına gelirsek... Elmaları dilimleyip geniş bir cam sürahi dolusu suya ekleyin. Suyunuzun içine birkaç tane de çubuk tarçın koyun. Güzel rengi ve kokusuyla detoks suyunuz hazır.
 
Greyfurtlu detoks suyu
Greyfurt da tıpkı limon gibi yağ yakma konusunda etkili bir meyve. Sadece midenizde sorun varsa dikkatli tüketmenizi öneririm. Peki bu detoks suyu nasıl hazırlanıyor? 
 
Bir greyfurtu dilerseniz ikiye ya da dörde bölün ya da ince ince dilimleyin ve geniş bir cam sürahi dolusu suya ekleyin. Sürahinin ağzını kapatıp suyun aromayı çekmesini bekleyin. Gün boyu bu suyu tüketin.
 
Portakallı detoks suyu
Limon, greyfurt ve portakal. Yağ yakma, metabolizma hızlandırma konusunda üç etkili narenciye ürünü. Hazırlanışına gelirsek... Biraz önce limon ve greyfurt için yapılan uygulamanın aynısı portakal için de geçerli. Dilerseniz suyunuza birkaç tane de taze nane yaprağı ekleyebilirsiniz.
 
 
 
Toplam blog
: 82
: 76
Kayıt tarihi
: 07.08.18
 
 

Manchester Metropolitan Üniversitesi Medya ve Kurumsal İletişim Bölümü'nden mezun oldum. Uzun sür..