Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '13

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Göz altı torbalarına ve göz altı morluklarına son!

Göz altı torbalarına ve göz altı morluklarına son!
 

 


Göz altı torbaları çok sık görülen bir estetik problemdir ve estetik operasyonlarla giderilmesi mümkündür. Göz altındaki torbalaşma bir insanın görünüşünü etkiler ve yorgun, mutsuz, yaşlı bir görünüme neden olur. Bunun yanında yaşlanma ile birlikte gözlerin etrafında koyu renk halkalar oluşabilmektedir. Bu sorunlar bir takım estetik müdahaleler ile kolayca giderilebilmekte, kişiyi daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşturabilmektedir.
 
Bu yöntemlerden biri blefaroplasti denilen göz kapağı estetiği operasyonudur. Bu operasyon ile göz kapağının altında biriken yağ dokusu alınarak şişkinlik giderilir. Alt göz kapağının iç tarafından yapılan bir kesi ile gerçekleştirilen operasyondan sonra görünürde iz kalmaması sağlanır. Hastalar genellikle 5 gün içerisinde normal yaşantılarına geri dönebilirler. 
 
Yaş ilerledikçe göz çevresindeki dokulardarda bir miktar kayıp olur. Bu kayıp nedeniyle de göz çevresinde koyu bir halka oluşur. Bu durumda gözlerin etrafındaki koyu halkalar, özel doğal dolgu maddeleri enjekte edilerek gizlenebilmektedir. En küçük iğneler kullanılarak yapılan bu uygulamada meyvelerini hemen işlem sonrasında vermektedir. Bu yöntem hastanın günlük yaşamını etkilemediği gibi öğle yemeği için verilen arada da uygulamanın gerçekleştirilmesi mümkündür.
 
 

Op. Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 

email: dr@guncelozturk.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 386
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 270
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster