Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '21

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Gözleriniz yaşlandı mı?

Gözleriniz, insanların size baktıklarında fark ettikleri ilk özelliktir. Gözleriniz sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyorsa veya sizi yorgun ya da öfkeli gösteriyorsa, göz kapağı cerrahisinden faydalanabilirsiniz.

Blefaroplasti, üst ve alt göz kapaklarındaki fazla göz kapağı derisini ve bazı durumlarda göze yorgun ve kabarık bir görünüm veren kas ve yağlanmayı gideren cerrahi bir işlemdir. Prosedür ayrıca göz altındaki torbaları en aza indirmeye yardımcı olur.

Bu prosedüre kişiye daha dinlenmiş ve daha genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Kesiler, göz kapaklarının doğal kıvrımların yapılır, iyileştikçe neredeyse görünmez olurlar.

Gerekli olması durumunda göz kapağı ameliyatı sonuçlarını daha da iyileştirmek için yüz germe ve kaş kaldırma gibi diğer prosedürlerle birlikte yapılabilir.

Çoğu hasta daha genç ve daha çekici bir görünüm elde etmek için bu ameliyatı seçer. Blefaroplasti, sigara içmeyen ve iyileşmeyi engelleyebilecek önceden var olan sağlık sorunları olmayan hastalar için en iyi sonuçları verir.

Nasıl uygulanır?

Bu prosedür, sedasyonlu lokal anestezi veya diğer prosedürlerle kombine edilmişse genel anestezi kullanılarak ayaktan tedavi olarak yapılabilir. İşlemin süresi, hastaya ve kişisel ihtiyaçlarına bağlı olarak bir ila üç saat arasındadır.

İşlem sırasında, alt göz kapakları için kirpik çizgisi boyunca ve üst göz kapaklarının ortasına yakın doğal kıvrımda kesiler yapılır. Bu izler zamanla iyileşir ve birkaç ay sonra belirsiz bir hal alır.

Bu ameliyatın sonuçları uzun sürelidir. Görünümde etkili bir iyileşme sağlayabilir ve bazı durumlarda kişinin görüşünü de iyileştirebilir.

Ameliyattan sonra iki hafta boyunca kontakt lens takmamalıdır. Bu, kesilerin düzgün bir şekilde iyileşmesini sağlar. Genellikle ilk hafta kesiler için özel bir merhem reçete edilir. Ayrıca iyileşirken gözleri nemli tutmak için göz damlası kullanmanız gerekebilir.

Genellikle iki gün içinde okumaya başlanabilir ve üç ila beş gün içinde yorucu olmayan işlere başlanabilir. Yorucu aktiviteler ise iki hafta içinde başlanabilir.

Sevgiyle kalın.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.guncelozturk.com

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 386
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 270
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster